800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Tisk formulářů
Alobal svačinový 10m
Fyzická bezpečnost - PD
Nákup redukčních ventilů
Výstavba kanalizace a čistírny odpadních vod
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Tisková konference, Luhačovice, 14. 3. 2013

18/03/2013

lazne_luhacovice_1761. Otevření dětské léčebny Miramonti po rekonstrukci

 

Pro nadcházející sezónu Lázně Luhačovice, a.s. podobně jako v předcházejících letech opět provedla modernizaci svých kapacit. Vzhledem k rostoucí poptávce po pobytech dětí s doprovodem bylo rozhodnuto, že bude provedena částečná rekonstrukce dětské léčebny Miramonti a penzionu Rodina. Cílem bylo zmodernizovat část ubytovací kapacity (tj. vytvoření pokojů s příslušenstvím) a přizpůsobení služeb právě této klientele.

Rekonstrukce dětské léčebny Miramonti, která byla postavena v roce 1927, se týkala celkem 26 pokojů, což je polovina ubytovací kapacity. Jednalo se především o vestavby koupelen, úpravy podlah, elektroinstalace a doplnění vybavení pokojů včetně obměny nábytku. Součástí prací byla i kompletní výměna výtahů. Nově byla vybavena restaurace, společné prostory i část zdravotního úseku. Provedené změny umožňují v restauraci provozovat také denní bar. Samozřejmostí je možnost wifi připojení k internetu nejen ve společných prostorách, ale také přímo na pokojích pro dětské pacienty či doprovod a vybavení pokojů moderními televizemi. Vzhledem k tomu, že převážná část pacientů přijíždí do dětských léčeben za léčbou dýchacích cest (astma, alergie, záněty průdušek) naopak nejsou záměrně pokoje vybaveny koberci. Záměrem bylo dosažení standardu tříhvězdičkového hotelu. Obdobné úpravy byly provedeny i u 15 pokojů na penzionu Rodina, který leží v blízkosti dětské léčebny Miramonti.  

Rekonstrukce byla zahájena 1.11.2012 a dokončena byla na konci února 2013. Rekonstrukci provedly převážně zdejší regionální firmy. Celkový rozpočet akce byl 16 mil. Kč. 

Rekonstrukce ubytovací části odpovídá dlouhodobého záměru zkvalitňovat lázeňskou péči. Po modernizaci kuchyně následovala v roce 2010 kompletní úprava zdravotnické části dětské léčebny Miramonti, kdy se nové podoby dočkaly prostory pro rehabilitaci a inhalatorium.

Za období od roku 1992 bylo zrekonstruováno a zmodernizováno 17 objektů nákladem cca 53 mil. EUR z vlastních zdrojů.

 

 

2. Indikace lázeňské léčby v Lázních Luhačovice, a.s.

 

V Lázních Luhačovice se u dospělých léčí onemocnění dýchacího ústrojí, poruch pohybového aparátu, trávicího ústrojí, výměny látkové (cukrovka), nemocí oběhového ústrojí a onkologická onemocnění. Na základě nově vzniklých podmínek pro poskytování lázeňské péče daných Indikačním seznamem platným od 1.10.2012 lze také léčit nemoci nervové a také nemoci pohybového aparátu formou plně hrazené komplexní lázeňské péče.

U dětí se léčí nemoci dýchacího ústrojí, obezita, nemoci trávicího ústrojí a také kožní a onkologická onemocnění. Lázeňská léčba je nově poskytována dětem již od 1,5 roku s doprovodem.   

 

 

 

 

 

 

3. Hlavní pozitivní změny pro lázeňskou péči v Luhačovicích od 1.10.2012

 • léčba dětí s doprovodem již od 1,5 roku a
 • možnost léčby nových indikací u dospělých i dětí

Základní změny, které přináší novela vyhlášky, jsou následující:

 • Zachovaná komplexní lázeňská péče u dospělých je zkrácena na 21 dnů
  Pacienti čerpající tento typ lázeňské péče budou i nadále v režimu pracovní neschopnosti.
 • Stanovení délky lázeňské péče pro děti na 28 dnů
 • Délka příspěvkové lázeňské péče - 21 nebo 14 dnů (dle dohody s lékařem)
  Možnost zkrátit délku příspěvkové lázeňské péče po dohodě s lékařem je výhodou a šancí pro vás, kteří byste jinak 21denní pobyt z finančních důvodů nebo z hlediska čerpání dovolené nemohli absolvovat.
 • Opakování lázeňské péče je možné
  U většiny diagnóz léčených v Luhačovicích je možné opakovat lázeňskou léčbu formou komplexní lázeňské péče. Při posuzování nároku na lázeňskou péči se do celkového limitu opakovaných pobytů budou započítávat pobyty od 1. října 2009.
 • Léčba dětí s doprovodem již od 1,5 roku
  Snížení věkové hranice u dětí z 5 let na 1,5 roku dává nyní možnost rodičům absolvovat lázeňskou léčbu už i v době čerpání rodičovské dovolené ještě před nástupem do zaměstnání.
 • Zachování naprosté většiny dosud léčených diagnóz v Luhačovicích
  Zrušení diagnóz se v Luhačovicích týká především indikace IV/I edukační program u diabetes mellitus.
 • Příležitost pro rozšíření diagnóz pro dospělé i děti
  Od 1.10.2012 přibyla klientům možnost léčit pohybový aparát také formou komplexní lázeňské péče u vybraných pojišťoven.

 

 

4. Vývoj klientely v Lázních Luhačovice, a.s. v roce 2012 

 

Lázně Luhačovice, a.s. navštívilo v roce 2012 28.532 hostů, což znamená pokles o 1.171 hostů (- 3,96%) ve srovnání s rokem 2011. K největšímu poklesu došlo u klientů komplexní lázeňské péče. 

 

V roce 2012 se léčilo v dětských léčebnách 1.200 dětí a dorostu. Počet osob doprovázející dětské pacienty činil 618 osob.

 

Hlavním hodnotícím kriteriem pro dané období však i nadále zůstává počet pobytových dnů, které u nás klienti stráví. Zde došlo v roce 2012 k poklesu o -6,74% a to především u klientů komplexní lázeňské péče (plná úhrada pobytu od zdravotních pojišťoven).

 

Zcela samostatně hodnotíme provoz Alexandria**** Spa & Wellness hotelu. V roce 2012 využilo služeb tohoto hotelu 5.176  klientů, což je o 7,50 % více než v roce 2011 a průměrná obsazenost se přiblížila 50 %. Těší nás také zájem obyvatel Luhačovic nebo Zlína, kteří projevují zájem o návštěvu wellness centra v hotelu, Francouzské restaurace a night clubu.

 

Struktura klientely v roce 2012 z pohledu počtu klientů:

-         klienti s plnou nebo částečnou úhradou od zdravotní pojišťovny                      19,8%

-         tuzemští samoplátci                                                                                        70,2%

-         zahraniční samoplátci                                                                                      10,0%

 

Struktura pobytových dnů v roce 2012 z pohledu počtu realizovaných pobytových dnů jednotlivými typy klientů:

-         klienti s plnou nebo částečnou úhradou od zdravotní pojišťovny                      52,5%

-         tuzemští samoplátci                                                                                        38,0%

-         zahraniční samoplátci                                                                                        9,5%

 

Struktura tržeb v roce 2012 z pohledu jednotlivých typů klientů:

 

Realizované tržby od klientů zdravotních pojišťoven a od klientů, kteří si pobyty v lázních platí sami, byly v roce 2012 v poměru cca. 50 % klienti ZP a cca. 50 % samoplátci.

 

Zahraniční hosté přijížděli i nadále především z Rakouska, Slovenska, Německa a Izraele.  

 

 

 

 

Ing. Jiří Dědek, MBA

obchodní ředitel

dedek@lazneluhacovice.cz

tel.: 606 721 117

 

Luhačovice, 14. 3. 2013

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU