800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Tradičním českým výrobcem dámského prádla

28/05/2015

O nás - Úpavan Trutnov spol. s r.o.

Jsme tradičním českým výrobcem dámského prádla, vyznačujícího se kvalitou zpracování, hezkým vzhledem a příznivou cenou.

Vyrábíme klasické prádlo, trendové a moderní podprsenky, prádlo pro kojící matky,  sportovní podprsenky, prádlo pro volný čas, fukční prádlo a dámské košilky. Provádíme také drobné zdravotní úpravy podprsenek. Zakázkově šijeme i protetické prádlo.

Naše výrobky se vyznačují vysoce kvalitním ručním zpracováním a jsou vyrobeny z trendových materiálů, zajišťujících funkčnost a komfort při jeho nošení.

Prádlo značky ÚPAVAN  nese ochrannou známku Český výrobek s.r.o. (Tato ochranná známka je jediná tohoto znění, která je řádně registrována v České republice k udělování sublicencí potravinářským i nepotravinářským výrobcům. Zákazníci i výrobci mají záruku, že bude řádně použita pouze při splnění přísných kritérií pro udělení licence.)

Společnost Úpavan vznikla již v šedesátých letech 20. století, prošla mnoha změnami výrobního sortimentu z různých oborů (obuvnictví, krejčovství, výšivkářství, šití konfekce a prádla). Mnozí si naši podkrkonošskou společnost spojují např. s „Áčkovými stany“, které byly svědkem mnoha „táboráků“ v dobách ještě „nedávno“ minulých.

Postupně byla šíře vyráběného sortimentu redukována a po roce 1970 se sortiment zúžil pouze na výrobu dámského spodního prádla.
Jsme nakloněni podporovat nové designery v jejich vyvíjení nových modelů, např. originální podprsenka DiscoBra (viz náš E-shop),  byla vyvinuta na základě registrovaného průmyslového vzoru Anety Kaderkové (Národní cena za studentský design 2010 – Aneta Kaderková – Multifunkční podprsenka).

pradlo_511

 

Zboží si lze objednat přes náš E-shop, telefonicky na uvedených tel. kontaktech nebo osobně vyzkoušet a zakoupit v naší firemní prodejně ve výrobních prostorách naší společnosti v Trutnově -Poříčí, kde je rovněž centrální sklad hotových výrobků. Tedy je z čeho vybírat….
 Naše výrobky jsou rovněž  součástí nabídky sítě našich partnerských prodejen po celé ČR a na Slovensku – viz mapka prodejních míst.

Těšíme se na Vás...

Váš Úpavan Trutnov spol. s r.o.

Z historie spodního prádla

Nejstarší civilizace pocházely z teplých krajů a lidé chodili většinou polonazí. Přes klín se ovazoval jen šátek nebo jednoduchá zástěrka.
Ve středověku byla situace pravděpodobně stejná, změnu přinesla až renesance, která znamenala pro bohatší vrstvy rozšíření krátkých spodních kalhotek. Krátké ovšem v této době znamenalo až ke kolenům. Ještě v 18.století některé dámy záměrně nenosily pod krinolínami kalhotky.

Skutečnost, že některé dámy nenosily spodní prádlo ještě v 19.století, měla v Anglii na svědomí i společenskou normu. Ta přikazovala dámám, že musí sedět s koleny pevně přitisknutými k sobě. Prvními průkopnicemi v nošení spodních kalhotek byly především baletky, prostitutky, jeptišky a děti.

V témže století se objevila také podprsenka, která nahradila korzety, které byly velmi těsné, nepohodlné a nezdravé. Za průkopnice dámského spodního prádla tedy podprsenky byla považována Marie Phelps Jacobová. S touto ženou je spojen příběh plesu, nepadnoucího korzetu a dvou hedvábných kapesníčků a stužky, ze kterého si narychlo ušila jakousi podprsenku, která jí padla do plesových šatů.

pradlo1_438

V šedesátých letech minulého století kralovaly spodnímu prádlu kalhotky, jak je známe dnes (tedy střih podobný slipům). Změnil se také použitý materiál, hedvábí a nylon nahradila bavlna. S dobou osmdesátých let přišlo ve světě kalhotek zkracování. V historii kalhotek jsou pak ještě dva významné body, a to představení bikin, a pak kalhotek, zvaných tanga. Ty se překvapivě objevily již ve 30. letech minulého století, kdy starosta v New Yorku vydal nařízení, že nazí tanečníci se musí zahalit. Dívky si chtěly nechat zadečky nahé a tak přišly na svět tanga.

Historie spodního prádla přepsána

Zbytky krajkového prádla nalezeného pod podlahou rakouského hradu Lengberg ve východním Tyrolsku starého až 600 let šokovaly historiky. Nález byl učiněn při poslední renovaci hradu. Je jisté, že prádlo pochází z období kolem roku 1480, kdy byl hrad rozšiřován. Výjimečně suché podmínky pak zapříčinily, že se spodní prádlo zcela nerozložilo. Testování uhlíkovou metodou posléze potvrdilo stáří nalezeného prádla.

ÚPAVAN TRUTNOV spol. s r.o.

Náchodská 529
Trutnov 3 – Poříčí
541 03
Česká republika

Tel.: +420 777 590 533
Mob.: Ing. Radomír Ondruš, jednatel:+420 777 590 533
Fax: +420 499 819 010
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU