800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Trh s papírovými obaly bude mít letos hodnotu 227,9 mld. USD

22/11/2012

Uvádí to analýza agentury Visiongain „The Paper Packaging Market 2012–2022“. V dalších deseti letech se očekává silný, stabilní růst, který bude popohánět silná poptávka spotřebitelů z rozvíjejících se trhů. Jejich působení také vyvolá nezvratné změny v konkurenčním prostředí. Významným faktorem budou i přetrvávající následky eurokrize. Na rozvinutých trzích bude evidentní upadající poptávka a hlavním tématem se stane konsolidace.

Autor zprávy to komentoval, že „vlivem recese se papírové obaly dostaly do popředí jako řešení pro požadavky na pohodlí a dostupnost. Přesto je jejich nejpřitažlivější vlastností udržitelnost. Spotřebitelé se stali mnohem opatrnější na peníze a víc si uvědomují všechny souvislosti kolem balení. Vyžadují mnohem udržitelnější obaly a výrobci tím, že tuto poptávku uspokojují, navíc realizují i výhody v oblasti nákladů.“


185stránková zpráva za 1699 USD obsahuje 162 tabulek a grafů k vysvětlení trendů. Předpovídá vývoj trhu s papírovými obaly, ale i výrobu a spotřebu papíru a celulózy ve světě pro období 2012–2022. Trh je rozdělen do šesti segmentů: potraviny, nápoje, zdravotnictví, osobní hygiena, spotřební výrobky, průmyslové výrobky. Jednotlivě je probráno 20 důležitých zemí a 31 nejvýznamnějších firem.

 

 


www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU