800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Tři nové typové řady ultrazvukových snímačů

17/05/2013

 

logo_281

Ultrazvukové snímače jsou robustní a přitom přesné, a proto jsou ideální pro širokou škálu úloh. Vzhledem k jejich jednoduché parametrizaci – je-li jí vůbec třeba – a měřicímu rozsahu od několika centimetrů až po 10 m již nejsou vhodné jen tam, kde by použití jiných snímačů bylo problematické, ale lze je použít pro téměř jakoukoliv úlohu.

 

snimac_334

 

Obr. 1: Ustavení desky plošných spojů


Ultrazvukové snímače v miniaturním provedení Stroje a linky pro manipulaci s materiálem mají obvykle velmi kompaktní konstrukci. V důsledku toho je zde pro instalaci snímačů velmi málo místa. Pro tyto úlohy jsou velmi vhodné snímače řady UB...F77. Kompletní vysílač a přijímač, převodník, indikátor signálů a konektor
jsou umístěny v dobře utěsněném a odolném plastovém krytu o velikosti přibližně dvou kostek cukru.


Ultrazvukové snímače s jednoduchým nastavením parametrů
Nastavení spínací vzdálenosti pomocí potenciometru je u snímačů řady UC...30GM70 velmi jednoduché a intuitivní. Snímač lze dané úloze snadno přizpůsobit pomocí vysokorychlostního obousměrného infračerveného rozhraní. Stejným způsobem je možné zobrazit násobné ozvěny a amplitudu přijímaného signálu a optimalizovat provoz snímače s ohledem na interferující objekty.


Ultrazvukové snímače, které lze snadno integrovat do řídicího systému
U snímačů řady UC...30GM-IO je možné základní parametry nastavit bez použití externího nástroje. Spínací vzdálenost je možné zadat stisknutím tlačítka. V dalších krocích lze přizpůsobit vysílací kužel a funkce spínacího výstupu. Optimální přizpůsobení snímače dané úloze je možné prostřednictvím rozhraní IO-Link a parametrizačního softwaru PACTware. IO-Link představuje jednoduchý způsob, jak snímač integrovat do řídicího systému. Řídicí systém tak bezprostředně získá informaci o vzdálenosti zaměřeného objektu od snímače.

Hlavní rysy ve zkratce:
• miniaturní snímače pro instalaci do míst s omezeným prostorem,
• nastavení pomocí tlačítka tech-in nebo potenciometru,
• rozhraní IO-Link.

snimac1_337

Obr. 2: Nastavení parametrů ultrazvukového snímače pro měření polohy hladiny

snimac2_400

Obr. 3: Tři rozsahy měření, typová řada UC...30GM-IO


O společnosti Pepperl+Fuchs
Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.


Jedna společnost – dvě divize


Pepperl+Fuchs – PROTECTING YOUR PROCESS
Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a
benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Pepperl+Fuchs – SENSING YOUR NEEDS
Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs“ těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký
sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.


www.pepperl-fuchs.com

Pepperl+Fuchs srl
Sokolovská 79
186 00 PRAGUE 8
Czech Republic
DEPARTMENT SALES
Telefon: + 420 221 115 540
Fax: + 420 221 115 550
info@cz.pepperl-fuchs.com


Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
D-68307 Mannheim
Irmtraud SCHMITT
Telefon: +49 621 776-1215
Fax: +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU