800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Rekonstrukce silnice
Stroj pro dělení a broušení
Nákup motorových pil
Výměna potrubí
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
5 nejnovějších nabídek
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu
Nízkotlaké lití

Trolejbusy ze Škody Electric míří do Sofie a Bratislavy

04/07/2013

 

Škoda Electric uzavřela v červnu dva významné exportní kontrakty za téměř dvě miliardy korun. Plzeňská firma dodá padesát nových trolejbusů pro bulharské hlavní město Sofie za téměř 700 milionů. Osmdesát nových vozidel za 1,1 miliardy korun poputuje do slovenské Bratislavy. Dodávka padesáti vozů pro hlavní město Bulharska se uskuteční již v průběhu letošního a příštího roku. Pro provoz v Sofii vyrobí plzeňská společnost trolejbusy typu Škoda 27 Tr. Budou vybaveny pomocným diesel-agregátorem pro jízdu i mimo trakční vedení. Komfort pro cestující zajistí rovněž výkonná klimatizace. Projekt dodávek nových trolejbusů pro hlavní město Bulharska je realizován s podporou Operačního programu Regionální rozvoj 2007- 2013 spolufinancovaného Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Do slovenské metropole míří osmdesát trolejbusů, které navazují na zatím poslední dodávky z roku 2006. Součástí kontraktu je též opce na dodávku dalších čtyřiceti trolejbusů a opce na údržbu trolejbusů.

Škoda Electric se zavázala dodat klimatizované trolejbusy do slovenského hlavního města v průběhu 22 měsíců. Bratislavskému dopravnímu podniku bude dodáno padesát nízkopodlažních velkokapacitních vozů Škoda 31 Tr a třicet sólo vozů Škoda 30 Tr. Část jich bude také vybavena pomocným diesel-agregátem. „V dodávkách trolejbusů na Slovensku je Škoda Electric velmi úspěšná nejen v Bratislavě a Prešově, ale i v Banské Bystrici a Žilině,“ podotýká Petr Kasenčák. Kromě zahraničních trhů jezdí škodovácké trolejbusy také ve třinácti městech České republiky včetně Ostravy, Plzně nebo Hradce Králové.

Kromě trolejbusů dodává plzeňská Škoda Electric například kompletní elektrovýzbroj a mechanický pohon pro osm desítek lokomotiv korejskému koncernu Hyundai Rotem, motory pro pohony obřích důlních vozidel americké společnosti Caterpillar a do čínského města Su-čou míří kompletní trakční výzbroj pro 23 pětivozových jednotek metra. V prosinci loňského roku Škodovka uzavřela kontrakt s americkým koncernem GE Transportation na dodávku 660 kusů kompletních mechanických pohonů pro 110 lokomotiv, které budou určené pro osobní přepravu v Kazachstánu.

 

autobus_335

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU