800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Sklíčidla na soustruh
Izolační pouzdro
Výroba krytů
Vyřízení dotací na výtahy
Sanační omítky a nátěry fasády
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Ultrazvuková technika pro nejrůznější aplikace

08/11/2012

pepperl_286_01Jednou z klasických úloh pro ultrazvukové snímače je měření polohy hladiny vody ve vodojemu. Snímač v pouzdru M30 může zcela bez problémů měřit polohu hladiny na čtyři až šest metrů. Jestliže je čerpadlo řízeno prostřednictvím PLC, instalace snímače spočívá jen v jeho mechanické montáži a kabelovém připojením snímače k PLC. Měřená hodnota je přenášena prostřednictvím IO-Link nebo analogového výstupu a dále zpracovávána v PLC.

mc52_111125_03_cmyk.jpg_ico500_500

Obrázek: Miniaturní ultrazvukový snímač v provedení F77

U samostatného snímače je k jeho parametrizaci třeba ještě několik kroků navíc. Pomocí parametrizačního softwaru je možné snadno nastavit limitní hodnoty plné a prázdné nádrže, hodnotu hystereze pro spuštění čerpadla a popř. systém pro výpočet průměrné hodnoty pro zpřesnění měření v průběhu plnění nádrže. Interferenci s objekty v nádrži, jako jsou např. žebříky, lze omezit nastavením průměru kužele zvukového signálu. Intuitivní parametrizační software umožňuje snímač přizpůsobit specifickým úlohám.

Jsou i jiné jednoduché úlohy, které dokážou ultrazvukové snímače plnit s velkou spolehlivostí. Jedním příkladem je detekce desek plošných spojů na montážním stroji. Snímač má za úkol přesně detekovat hranu přicházející desky. Pro malý ultrazvukový snímač v provedení F77 nejsou problém výstupky a otvory na desce ani různě barevný či lesklý povrch desky. Plochý projekční kužel snímače ignoruje otvory v desce a spolehlivě detekuje její hranu. Pro konfiguraci snímače je dostačující jednoduchý postup zaučení (teach-in) pozice desky.

Za dva roky intenzivního vývoje ve společnosti Pepperl+Fuchs se ultrazvuková technika změnila v techniku, kterou je možné snadno použít v mnoha úlohách. Ultrazvukové snímače lze intuitivními parametrizačními nástroji přesně přizpůsobit specifickým úlohám a podmínkám. Pro to, aby jednoduché a cenově výhodné ultrazvukové snímače spolehlivě plnily určenou úlohu, stačí jen nastavit správ
 


O společnosti Pepperl+Fuchs
Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.

Jedna společnost – dvě divize

Pepperl+Fuchs – PROTECTING YOUR PROCESS
Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Pepperl+Fuchs – SENSING YOUR NEEDS
Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs“ těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.

www.pepperl-fuchs.com
 


Pepperl+Fuchs srl
Sokolovská 79
186 00 PRAGUE 8
Czech Republic
SALES DEPARTMENT
Phone : + 420 221 115 540
Fax : + 420 221 115 550
info@cz.pepperl-fuchs.com


Pepperl+Fuchs GmbH
Lilienthalstraße 200
68307 Mannheim/Germany
SCHMITT Irmtraud
Phone : +49 621 776-1215
Fax : +49 621 776-2505
ischmitt@de.pepperl-fuchs.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU