800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kompletní rekonstrukce komunikace
Tisk formulářů
Alobal svačinový 10m
Dodávka výstředníkového lisu
Fyzická bezpečnost - PD
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Univerzální řada MI3 byla dále rozšířena

26/06/2013

 

logo_218

 

Společnost Raytek představuje miniaturní infračervené snímače teploty určené pro pracovní teploty okolí do 180 °C

 

snimac_330

 

Obrázek: Nový snímač MI3LTH pro pece, prádelny a textilní průmysl: senzorový hlava, oddělená od převodníku, odolává teplotě okolí do 180 °C bez nutnosti chlazení.


Berlín – Společnost Raytek rozšířila řadu kompaktních infračervených snímačů teploty MI3 o nový typ MI3LTH, určený pro provoz za vysokých teplot okolí bez nutnosti chlazení. Senzorová hlavice odolává teplotám do +180 °C a je oddělena od elektroniky převodníku. To rozšiřuje oblast možností použití bezkontaktních snímačů teploty a umožňuje např. přímo nahradit kontaktní teploměry pro teploty do 1 000 °C. Velká teplotní odolnost navíc umožňuje cenově výhodnou aplikaci snímače i tam, kde není možné použít externí chladič nebo přivádět chladicí vodu, např. pro nedostatek prostoru nebo pro to, že jde o prostor s nebezpečím výbuchu. Nový snímač MI3LTH má všechny výhody typické pro snímače řady MI3: malé rozměry, instalaci plug and play, kompatibilitu s digitálními komunikačními moduly, na objednávku rozhraní pro Modbus nebo Profibus nebo analogový výstupní modul se čtyřmi galvanicky oddělenými analogovými výstupy. Modulární systém MI3 umožňuje realizovat cenově výhodný měřicí
systém zvláště v těch případech, kde je více měřicích bodů, protože jeden komunikační modul může obsluhovat až osm snímačů. Uvedení nového snímače MI3LTH rozšířilo řadu MI3, která je úspěšným následovníkem řady analogových snímačů MI. Oblasti použití jsou průmyslové pece, sušárny, prádelny a textilní průmysl. Zákazníci z řad OEM dostávají do rukou univerzální systém pro měření teploty s velmi snadnou instalací.

O firmě
Raytek GmbH vyvíjí a vyrábí pod značkami RAYTEK a IRCON infračervené snímače určené k bezdotykovému měření teploty v rozsahu -50 až +3 500 °C. Snímače jsou určené pro rychlé a přesné měření povrchové teploty na dálku, bez nutnosti dotýkat se měřeného povrchu. Typické možnosti použití jsou v metalurgii, sklářství, cementárnách nebo při zpracování plastů. Sortiment společnosti Raytek zahrnuje pevné infračervené snímače, řádkové infračervené skenery a termokamery. Všechna měřicí zařízení jsou vhodná pro instalaci v provozech a u strojů a mohou být prostřednictvím specifických průmyslových rozhraní začleněna do systému dohledu nad provozem.


Raytek GmbH v Berlíně je pobočka mezinárodní společnosti Raytek Corporation se sídlem v Santa Cruz (USA). Berlínská pobočka je zodpovědná za marketing, obchod a služby v Evropě, Africe a na Blízkém východě. Raytek Corporation má více než 50 let zkušeností v oboru infračerveného bezdotykového měření teploty a po celém světě zaměstnává přibližně 200 lidí. Kromě hlavního sídla v USA a evropské pobočky v Berlíně má pobočku v Číně a regionální kanceláře a autorizované distributory po celém světě. Společně zajišťují, aby firma byla vždy blízko k zákazníkovi a aby klient dostal vždy rychlé služby a konzultace přímo na místě.

Sesterská společnost v koncernu Fluke Group je DATAPAQ, přední světová firma v oboru výroby snímačů teploty a analytické techniky pro všechny typy průmyslových topicích a ohřívacích zařízení.


www.raytek.com


TSI System s.r.o.
Dr. Libor KELLER
info@tsisystem.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU