800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Sklíčidla na soustruh
Izolační pouzdro
Výroba krytů
Vyřízení dotací na výtahy
Sanační omítky a nátěry fasády
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Usínejte v tichu s akustickým štítkem bytu

14/10/2014

 

zus_120

 

Posuzování hluku ve stavbách pro bydlení zaznamenává revoluční změnu, Asociace akustiky českého stavebnictví (AAČS)představila první uživatelsky srozumitelný nástroj, který je použitelný pro celkový popis a porovnání akustického komfortu v rodinných a bytových domech.

 

„V loňském roce jsme v rámci podpory kvality bydlení intenzivně připravovali národní metodiku akustického štítkování budov, která vychází z evropského výzkumného projektu COST TU0901 a doplňuje národní požadavky,“ vysvětluje pozadí vzniku jeden ze spoluautorů Pavel Rubáš z Technického a zkušebního ústavu stavebního Praha, s.p., Metodika nesouvisí s ochranou veřejného zdraví, tedy omezováním hluku v případně zdravotních rizik, zaměřili jsme se na dosud neřešenou oblast tzv. akustického komfortu, tj. popis a omezení obecných obtěžujících a rušivých účinků hluku v bytech, které sice nemají přímý zdravotní dopad, ale vedou k zhoršení kvality života jejich uživatelů. Akustický štítek je obdobou energetického štítku, shrnuje zvukovou izolaci fasády, vnitřních stěn a kročejový hluk do jedné kategorie, ocenění ho zejména všichni zájemci o koupi bytu.

 

Ve čtvrtek 18. září proběhne ceremoniál předání ceny Akustický počin roku 2014, kterou bude oceněno vydání prvních akustických štítků rodinných domů. Ceny bude slavnostně předána v 10:00 během zahájení semináře Tiché bydlení, který je součástí doprovodného veletrhu FOR ARCH 2014. Součástí ceremoniálu bude předávání akustických štítků.  

 

Pavel Rubáš
předseda AAČS
ředitel pobočky Teplice TZÚS Praha, s.p.

 

stitek_733

 

TECHNICKÝ A ZKUŠEBNÍ ÚSTAV STAVEBNÍ Praha, s.p. /TZÚS Praha s.p./

Prosecká 811/76a
Praha 9 – Prosek
190 00
Česká republika

Tel.: +420 286 019 400 – ústř.; +420 286 887 292 – sekr.
Fax: +420 286 891 393
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU