800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

V Česku vloni nejvíce vzrostl prodej aut na LPG

11/03/2014

V Česku vloni nejvíce vzrostl prodej aut na LPG

 

LPG se u nás daří. Zatímco poptávka po autech s benzínovým, naftovým nebo CNG pohonem neustále klesá, prodej nových osobních vozů na LPG v Česku vloni oproti roku 2012 vzrostl o více jak čtvrtinu. Vyplývá to ze statistik nově registrovaných vozidel Sdružení dovozců automobilů.


Zkapalněný ropný plyn tak zůstává nejrozšířenějším alternativním palivem v Česku – na tento pohon u nás jezdí přes 200 tisíc automobilů. Sílící zájem o LPG potvrzují také naše rostoucí prodeje. Především v druhé polovině roku 2013 jsme zaznamenali meziroční nárůst tržeb o 42 procent.


Hlavní důvod trendu rostoucí obliby LPG mezi motoristy je jasný - vysoká cena benzínu a nafty. Mnoho řidičů proto raději volí přestavbu na levnější zkapalněný ropný plyn, jejíž cena se u vozů se 4 válci pohybuje v průměru okolo 25 tisíc korun. Při aktuální úspoře s LPG oproti benzínu, která momentálně vychází zhruba 0,9 Kč na kilometr, se investice vrátí po 28 tisících ujetých kilometrech.

Při provozu auta na LPG se také výrazně snižuje vznik škodlivých emisí. Oproti ostatním alternativním pohonům je pak jednoznačnou výhodou hustá síť LPG čerpacích stanic v Česku i zahraničí.


Růst poptávky po vozech na LPG očekáváme i v tomto roce, a to také mezi podnikateli a u firemních flotil. Poptávka roste i v oborech stavebnictví a dopravy, kde se kromě klasických přestaveb benzínových motorů začíná osvědčovat novinka Dieselgas. Ta kombinuje naftový pohon s LPG a vyplatí se především u nákladních vozidel. Systém Dieselgas během provozu vstřikuje do sání motoru řízené dávky LPG, drahá nafta je tak z 20 % nahrazena levnějším palivem, čímž se snižují náklady na provoz. Systém má navíc pozitivní vliv na chod motoru, roste jeho životnost a prodlužují se intervaly servisních prohlídek.

Nově registrované osobní automobily dle paliv v ČR v letech 2012 a 2013

 

tabulka-palivo-sda-newsletter-flaga

logo-main_224_05

http://firmy.industry-eu.cz/flaga-sro

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU