800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kovovýroba
Výstavba a dodání elektro zařízení
Bruska
Dveře na balkón
Dodávka, servis i údržba zařízení
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Varování před podvodnými praktikami

12/02/2013

xcc_907

 

 

Bohužel i v letošním roce se opět objevují podvodné praktiky různých firem nabízejících možnost na zveřejnění firemních údajů v katalogu EXPO Guide (vloni FAIR Guide) aktuálně pod hlavičkou mexické firmy Expo-Guide (vloni rakouská firma Construct Data Verlag AG). Představují se jako „největší internetový seznam veletrhů a vystavovatelů“, jako „mocné médium pro získání nových zákazníků, nalezení obchodních partnerů nebo průzkum veletrhů“. Upozorňujeme tímto své zákazníky a partnery na nebezpečí újmy, která je s podobnou nabídkou spojena.

Recept Expo-Guide je jednoduchý. Je pravděpodobné, že kontakty firma získává z katalogů vydávaných k příslušným veletrhům, které jsou v elektronické podobě volně přístupné i na webových stránkách jednotlivých akcí. Posílají na první pohled nezávazné formuláře (např. The Exhibition Fair Guide, s odvolávkou na známého pořadatele či výstavní akci, např. FOR ARCH) se žádostí o updatování Vašich firemních údajů, používají klíčová slova „free line entry“ apod. Poté Vám pošlou fakturu za „objednanou inzerci“ (cca 1181 EUR/rok na období 3 let, tedy 3543 EUR celkem). Obvykle teprve po obdržení faktury za první rok služby si objednatel uvědomí, že vyplněný formulář je smlouvou, navíc nevypověditelnou a uzavřenou na dobu tří let. Firma samozřejmě na Vaše žádosti o zrušení „objednávky“ reaguje jen dalším přitvrzováním a vyhrožováním. Posléze pověří další firmu (vloni PREMIUM RECOVERY) vymáháním uvedené částky.

Upozorňujeme své klienty a partnery, aby před podpisem objednávkového formuláře věnovali dostatečnou pozornost jeho obsahu a zejména pak smluvním podmínkám, které jsou záměrně vyvedeny tak, aby byly při běžném čtení přehlédnuty, a náležitě zvážili, zda si poskytnutí uvedené služby opravdu přejí.

ABF, a.s. nemá s výše uvedenými praktikami nic společného.

Doporučujeme prostudovat popis na www.spolecna-obrana.estranky.cz.

www.abf.cz

http://firmy.industry-eu.cz/abf-as

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU