800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Vlnitá lepenka jako stavební materiál

18/07/2013

Již posedmé proběhla soutěž „Stavby z vlnité lepenky“, určená pro střední školy se zaměřením na stavebnictví. Po předchozích ročnících, kdy se stavěly modely nádraží, různých staveb dominujících příslušnému kraji, sportovních areálů a dalších zajímavých objektů, měli tentokrát studenti za úkol vytvořit model mostu. Jediným omezením bylo, že k výrobě modelu může sloužit pouze vlnitá lepenka, tedy ekologický materiál používaný k výrobě obalů.  lepenka_327
Letos soutěž uspořádal Svaz výrobců vlnitých lepenek České republiky a Svaz výrobců a zpracovatelů vlnité lepenky Slovenské republiky ve spolupráci se společností EKO-KOM. Záštitu nad projektem převzalo Ministerstvo životního prostředí České republiky.
V soutěži se utkalo rekordních 20 středních škol z Česka a letos poprvé i 12 ze Slovenska. Finále s vyhlášením výsledků se konalo v Národním zemědělském muzeu Praha ve středu 19. června 2013

Nejlepší most z vlnité lepenky postavili studenti z Hradce Králové
Studenti Střední průmyslové školy stavební z Hradce Králové vyhráli v 7. ročníku, tentokrát již mezinárodní soutěže Stavby z vlnité lepenky – téma „Mosty v mém okolí“. „Na modelu mostu „Hučák“ jsme pracovali dohromady přes 150 hodin,
řekl Lukáš Myslivec, jeden z autorů vítězného modelu, který na něm pracoval se Stanislavem Lochmanem a Jakubem Hofmanem. Tito nejlepší stavitelé si vyberou ceny za 30 tis. Kč. Na druhém místě skončily studentky z Valašského Meziříčí a na třetím místě se umístili mladí autoři z Banské Bystrice..
„Letošní ročník byl rekordní jak v počtu 32 zúčastněných škol, tak v kvalitě přihlášených staveb. Navíc jsme díky spolupráci se slovenským svazem navýšili odměny pro studenty téměř o 40 %,“ řekl zástupce Svazu výrobců vlnitých lepenek Pavel Sobol a k rostoucí oblibě soutěže a stále lepší kvalitě staveb dodal:
„Na některých školách vytváří stavby i několik týmů a z nich si vybere škola tu nejlepší, kterou teprve pošle do soutěže.
Zajímavým zpestřením finálového kola byla možnost prohlídky výstavy „Od věku sloužím člověku“ o historii obalové techniky, transportu potravin a recyklace obalů a historickém kontextu potravinových obalů, která je pro veřejnost otevřená až do roku 2017 právě v objektu Národního zemědělského muzea Praha.

 

 

 

 


www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU