800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Volvo vyvíjí nafukovací dětskou autosedačku, složíte ji do malé tašky

25/04/2014

 

Volvo letos slaví padesát let vývoje dětských autosedaček, v roce 1964 švédská automobilka ukázala prototyp tehdy revoluční sedačky otočené proti směru jízdy. Nyní Volvo pracuje na další unikátní autosedačce, která půjde vyfouknout a složit do tašky.

 

Zná to každý rodič: dětské autosedačky nejsou skladné a ani lehké. Pokud tedy potřebujete sedačku vyndat a někam odnést, těch sedm osm kilogramů se pronese a navíc sedačka zabere docela dost prostoru. Volvo nyní prozradilo, že vyvíjí sedačku, která půjde jednoduše vyfouknout a vzít do tašky. To by ulehčilo práci rodičům, kteří chtějí svého potomka převážet na kratší vzdálenost v jiném autě; složená sedačka by šla jednoduše instalovat třeba v taxíku, autobusu, případně v letadle.

Samozřejmě ne každý potřebuje sedačku z auta vyjímat a standardní „těžká” sedačka pro tyto lidi zůstane tou nejlepší volbou, jinou alternativu ale zatím trh nabídnout nedokáže. Existuje sice nafukovací dětská sedačka (vyrábí ji český výrobce Gumotex), v testech - kupříkladu v tom, který realizoval dTest - ale ta zcela propadla, a třebaže má homologaci, je z bezpečnostního hlediska hodnocena extrémně špatně.

 

sedac_400

 

Nafukovací dětská sedačka od Volva (prototyp)

FOTO: Volvo

Nafouknutí za 40 sekund

Koncept od Volva se vyfoukne, respektive nafoukne za 40 sekund, v sedadle je čerpadlo, takže není třeba ručně pumpovat, stačí stisknout tlačítko. Coby výplň je použit speciální materiál, který umožňuje vysoký vnitřní tlak a používá se třeba v lodním průmyslu. Sedadlo s integrovanými bezpečnostními pásy má po složení velikost 45 x 50 x 20 centimetrů.

Zatím není jisté, kdy nafukovací sedačka přijde na trh. I v případě sedačky instalované proti směru jízdy z roku 1964 šlo pouze o prototyp, do prodeje se dostala až o dlouhých dvanáct let později.

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU