800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Krb
Čerpadlo
Přeprava D/Forchheim - CZ/Beharovice
Rekonstrukce silnic
Sáčky mikrotenové
5 nejnovějších nabídek
Směs drti LDPE/HDPE
Vakuově tvar. HDPE drť
Balení technických výrobků do sáčků
Pěnové výplně
Výroba plastových kufříků

Výkonná konektivita na Powerlink v nových zařízeních řady Anybus CompactCom 40-series

27/03/2014

 

hms_247

Zařízení řady Anybus CompactCom 40-series umožňují připojit průmyslová zařízení prostřednictvím komunikační sítě Ethernet Powerlink.

 

hms_369

Powerlink je průmyslová komunikační síť založená na Ethernetu, která pochází od rakouské společnosti B+R. V současné době získává uznání mnoha výrobců automatizační techniky z celého světa.


Powerlink je jedna z prvních sítí, jejichž konektivitu budou nabízet nová zařízení řady Anybus CompactCom 40-series, jež budou na trh uvedena letos v dubnu.


Zařízení CompactCom 40-series umožňují velmi rychlou a spolehlivou komunikaci mezi hostitelským zařízením a sítí Powerlink. Rychlost komunikace a spolehlivost jsou klíčové parametry, protože sítě Powerlink se často používají v náročných průmyslových úlohách, jako je např. synchronizace servopohonů. Zařízení CompactCom 40-series Powerlink se dodávají ve třech různých provedeních, chip, brick a module, která jsou vybavena identickým softwarovým rozhraním pro hostitelská zařízení. Díky tomu má zákazník, který připravuje své automatizační prostředky pro použití se zařízeními CompactCom, zaručenou plnou flexibilitu.


„Powerlink považujeme do budoucna za velmi perspektivní síť, zvláště mezi výrobci automatizačních prostředků a konstruktéry strojů, kteří potřebují velmi výkonnou komunikační techniku, kombinující spolehlivost a rychlost přenosu dat,“ říká Leif Malmberg, Product Line Manager společnosti HMS. „Dostáváme mnoho požadavků na zajištění konektivity pro Powerlink, a to z celého světa, zvláště pak ze střední Evropy. Proto s potěšením oznamujeme, že naše nová vestavná zařízení konektivitu na Powerlink nabízejí. Nová zařízení Anybus CompactCom 40-series umožňují výrobcům automatizační techniky v jednom vývojovém
projektu získat připojení na Powerlink a současně i na devatenáct dalších komunikačních sítí.“


Technické přednosti
Zařízení Anybus CompactCom 40-series umožňují rychlou komunikaci mezi hostitelským zařízením a sítí Powerlink – latence provozních dat je do 15 μs a zařízení umožňují oboustranně přenášet až 1 500 bajtů dat za sekundu.


Zařízení CompactCom 40-series, dodávaná ve formátech chip, brick a module, mají vestavěný ethernetový rozbočovač (hub), implementovaný v síťovém procesoru Anybus NP40 a podporující funkce Multiplexing a PollResponseChaining. Doba odezvy (mezi Pollrequest a PollResponse) je 1 μs a rozptyl synchronizace (jitter) je také do 1 μs.


Anybus zajišťuje konektivitu k jakékoliv síti?
Anybus CompactCom je světově nejrozšířenější koncepce pro konektivitu s několika sítěmi. Implementací zařízení Anybus CompactCom získá výrobce automatizační techniky okamžitou konektivitu na dvacet různých komunikačních sítí, včetně sítě Powerlink, jíž dosáhne pouhým připojením odpovídajícího zařízení Anybus. To otevírá pro výrobce automatizační techniky nové obchodní příležitosti a výrazně rozšiřuje jejich příležitosti na trhu.

Co je Anybus CompactCom?
Anybus CompactCom je řada průmyslových síťových rozhraní, která se integrují do průmyslových zařízení a nabízejí konektivitu pro různé průmyslové komunikační sítě. CompactCom se dodávají ve formátech chip, brick nebo module, a umožňují tak uživateli vybrat si vhodnou úroveň integrace. Zařízení řady Anybus CompactCom 30-series se již používají v miliónech průmyslových zařízení. Nová řada 40-series bude na trh uvedena v dubnu 2014.
HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel vestavných zařízení pro komunikační sítě v automatizaci. HMS vyvíjí a vyrábí komponenty pro připojení automatizačních zařízení do průmyslových komunikačních sítí. Vývoj i výroba jsou soustředěny v sídle firmy, švédském městě Halmstad.
Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.


HMS Industrial Networks AB
Box 4126
300 04 Halmstad
Sweden

Telefon: +46 35 17 29 00
Fax: +46 35 17 29 09
sales@hms-networks.com
HMS Industrial Networks
Stationsgatan 37
30245 Halmstad
Sweden
www.anybus.com
Michela NALIN
Telefon: +46 351729 93
Fax: +46 351729 09
min@hms.se
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU