800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis stroje PeTeWe PFS-30CNC
Otočná část
Výroba dle přílohy
Nosné rameno
Výroba připínáčků
5 nejnovějších nabídek
Sáček pro balení potravin 390×390+0+0
Sáček/pytel pro průmyslové využití
Taška
SAVA
INWORK P-S-V

Vypočítejte si světelnou a energetickou výkonnost skla

31/10/2013

guardian_284

S novou aplikací od Guardian si nyní můžete jednoduše vypočítat parametry vámi zvoleného zasklení na budově. Umožňuje vypočítat světelnou a energetickou výkonnost jakéhokoli jednoduchého skla nebo kombinace typů skel a jejich tloušťky u dvojskel a trojskel. Nástroj je určen zejména pro architekty, projektanty, dodavatele fasád a výrobců izolačních skel, kteří si tak mohou prověřit a porovnat varianty skel do svých projektů. Výstupy z výpočtů se využívají při návrhu a dimenzování vzduchotechniky budov.

Aplikace je dostupná na stránkách společnosti Guardian. Po jednoduché instalaci je možno vybrat si z 12 jazyků, jak s aplikací komunikovat. K dispozici je i čeština nebo angličtina. V přehledném menu je pak snadné nakonfigurovat zasklení pro projekt, přičemž se z nabídky konfigurátoru zvolí druh a typ skla, počet skleněných tabulí, jejich tloušťka a případně další doplňující parametry. Na základě těchto dat kalkulátor vygeneruje detailní report o výkonnosti skla v souladu s normami EN 410 a EN 673, které vymezují určení světelných a slunečních charakteristik a součinitele prostupu tepla (hodnota U).

Po zadání potřebných údajů kalkulátor vypočte tepelné a světelné vlastnosti skla, jako je světelná propustnost, reflexe, podání barev. Kalkulátor současně definuje úroveň solární energie, tedy prostup slunečního svitu, stínící koeficient, energetickou propustnost a další. Součástí reportu je i stanovení hodnoty neprůzvučnosti skla.

Výstup má podobu PDF souboru, aby s ním bylo snadné dále pracovat. Výpočtové metody, které kalkulačka používá, byly auditovány autorizovanou organizací KIWA a veškerá výpočetní data byla převzata z hodnot naměřených nezávislými zkušebnami. Prověřená a věrohodná data zaručí bezproblémovou aplikaci při navrhování a výstavbě budov a jejich environmentálních kontrolních systémů.

 

O společnosti Guardian

Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Více informací najdete na http://www.guardian.com

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

PRAM Consulting s.r.o.

Anna Hroudová
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: anna.hroudova@pram.cz

www.pram.cz

 

Guardian Česká republika

Michal Hronský

e-mail: mhronsky@guardian.com

 

Guardian Česká republika

Radek Matyáš

e-mail: rmatyas@guardian.com

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU