800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Výrobní řada „Conform“

07/10/2013

 

arnold_162

Produkty z řady Conform jsou zhotoveny z multifunkčních přesných dílů vyrobených metodou tváření za studena namísto soustružení. Díky použití této nové metody lze uspořit až 80% nákladů.

 

dil_237

 

V minulosti se výroba přesných dílů týkala výhradně obráběcího průmyslu. Většina těchto dílů byla vyráběna právě metodou soustružení. Díky stále stoupající ceně surovin a celkovému tlaku spotřebitele na cenu bylo nutné vyvinout účinější a cenově efektivnější výrobní metodu.


Ve snaze vypořádat se s touto výzvou, společnost Arnold Umformtechnik vyvinula vlastní řadu produktů Conform vyrobenou z komplexních přesných dílu pomocí metody tváření za studena namísto soustružení. Díky použití této nové metody lze uspořit až 80% nákladů, což zavissí na daném typu dílu a objemu výroby. Klíčovými faktory redukce ceny jsou jednak úspora materiálu, jelikož není tolik odpadu jako při soustružení a za druhé zřetelně vyšší propustnost výroby díky vícestupňovým lisům v porovnání s automatickými soustruhy. Při použití nové metody lze v podstatě navrhnout a vyrobit jakékoli „konformní“ produkty. Např. pomocí technologie šesti-stupňového lisování lze vyrobit díly s ozubením nebo drážkami, válcovité díly, duté a poloduté díly, excentrické díly a nebo ložiskové svorníky.


Na počátku vývoje „konformních“ dílů je požádavek na všestranou a cenově efektivní výrobní metodu. Po počáteční fázi kooridnace vývoje se zákazníkem následuje „kontrola výrobní řady“, přičemž díly jsou prakticky stále ještě na kreslícím prknu. V této fázi mohou být zjištěny vnější vlivy na vlastnosti a kvalitu procesu a můžeme tedy dohlédnout na to, aby byl produkt cenově efektivní a optimalizovaný pro výrobu. Vývojový proces se potom přesouvá do výroby, kde se nejprve vyhotoví funkční vzorky v malém počtu a pokud je vše v pořádku, přejde proces do finální výroby daného objemu.


graf_307

 

Skupina Arnold je 100% dceřinou společností globálně působícího koncernu Würth, který s více něž 65.000 spolupracovníky a 420 společnostmi dosahuje zisku přes 8 miliard Euro. V této souvislosti je skupina Arnold pro každého klienta silným partnerem, který se může optimálně přizpůsobit požadavkům trhu.
www.arnold-cz.com


Arnold Sales Office CZ
Roman STEHLIK
Telefon: 00 42 - 0483 322 109
roman.stehlik@arnold-cz.com
ARNOLD UMFORMTECHNIK GmbH & Co. KG
Carl-Arnold-Strasse 25
D-74670 Forchtenberg-Ernsbach
Germany
Michael PULT
Telefon: +49 (0)7947/821-170
Fax: +49 (0)7947/821-195
michael.pult@arnold-umformtechnik.de
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU