800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Sklíčidla na soustruh
Izolační pouzdro
Výroba krytů
Vyřízení dotací na výtahy
Sanační omítky a nátěry fasády
5 nejnovějších nabídek
Pásová pila MEBAeco 335
Svařovcí zdroje NEOMIG - kompaktní
PLAZMOVÁ TECHNOLOGIE - Kjellberg
Ocelová lana
Evidence – Kontrola – Revize

Výsledky soutěže o nejlepší hliníkový aerosolový obal

29/11/2012

Letošní soutěži „World Aluminum Aerosol Can Award 2012”, kterou pořádá Aerobal (International Organisation of Aluminum Aerosol Container Manufacturers), kraloval dechberoucí design a revoluční úspory materiálu. Porotu tvořilo devět předních světových novinářů z obalářského a kosmetického oboru.


V kategorii „obal na trhu“ vyhrála společnost Tubex s plechovkou „Rexona Clear Diamond”. Exceluje velmi ženským a výrazným tvarem, který skutečně upoutá zrak. Je ho dosaženo postupně po velmi malých krůčcích v procesu tvarování krčku. Černý potisk a obraz levandulové krajky dávají plechovce výjimečně elegantní vzhled. Lesk kartáčovaného hliníku, který proniká skrze krajku, přidává 3D efekt. Logo v horní části přitahuje zrak jemnou gradací nachové barvy a filigránskou konturou v kartáčovaném hliníku. Název značky provedený v kartáčovaném hliníku perfektně ladí s klasickým designem. Matný lak doplňuje promyšlený vzhled.


V kategorii „prototyp“ vyhrála společnost Ball Corporation s plechovkou ReAl. Reprezentuje průlomovou technologii (Ball na ni žádá o patent), jež dovolí využít recyklovaný hliník ve výrobě lisovaných plechovek na aerosoly. Dosud se lisovaly z „panenského“ hliníku, Ball odteď bude k výrobě kalot využívat hliník recyklovaný ze svých provozů na výrobu nápojových plechovek. Nová slitina se chlubí zvýšenou pevností a umožní snížit hmotnost obalu bez vlivu na jeho integritu. Díky tomu budou hliníkové obaly na aerosoly od firmy Ball lehčí až o 10 % a v budoucnu i o víc.

 

rexona_350

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU