800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Oprava komunikace
Kotel
Zateplení RD
Dodání obalů
Vertikální obráběcí centrum
5 nejnovějších nabídek
Bazény a zastřešení
Truhlářská výroba
Ložiska a hnací řemeny
Spojovací materiál, ocel nerez
Lisování tekutého kovu

Vystrnaďte klíšťata ze zahrady

11/06/2013

Zahrady okolo domů a chalup jsou nejen místem pro náš odpočinek, ale také oblíbeným bydlištěm klíšťat. K tomu, aby tito nevítaní cizopasníci změnili adresu a z našeho pozemku se odstěhovali, můžeme snadno přispět sami. Zde je několik tipů, jak na to.

Klíšťata upřednostňují vlhčí prostředí, které nacházejí ve vysoké trávě. Právě tam se navzdory všem možným fámám vyskytují nejčastěji. Základem strategie v boji s nimi je proto pravidelné a časté sekání trávníku, a to na co nejnižší úroveň

Vytvořte si okolo míst, kde se s dětmi nejvíce pohybujete, špatně průchodná pásma pro klíšťata. To jsou hlavně cestičky vysypávané pískem a kamínky. Narazí-li klíšťata na takovou bariéru, raději změní směr cesty a půjdou jinam. Aby tato nárazová pásma byla ovšem opravdu účinná, ohlídejte, aby přes ně nepřesahovaly větvičky keříků.

Možností jsou samozřejmě i chemické postřiky trávníku, ovšem i ty je třeba pravidelně opakovat, mají-li splnit svůj smysl. Jednorázové postříkání zahrady na začátku prázdnin rozhodně nezaručí, že po zbytek dovolenkových měsíců na trávník nevkročí už ani jediný klepítkatec.

 

trava_480

Ideálním způsobem boje proti klíšťatům je nízký střih trávníku v doprovodu s přirozenými bariérami, jako jsou cestičky vysypávané štěrkem, oblázky nebo pískem.

FOTO: Briggs & Stratton

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU