800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Využijte dotací na okna značky OKNOPLAST díky programu Nová zelená úsporám

01/11/2013

oknoplast_543

V polovině srpna odstartovala druhá vlna projektu ministerstva životního prostředí Nová zelená úsporám (NZÚ). K 1. září už bylo podáno téměř 5000 žádostí v celkové hodnotě 470 milionů korun. Ministerstvo letos na NZÚ vyčlenilo miliardu korun, očekává se ale další navýšení. Žádost o dotaci lze podat do 29. listopadu 2013.

V době, kdy se rostoucí ceny energií stále výrazněji promítají do rodinných rozpočtů, je na čase začít uvažovat, jak tyto výdaje redukovat. Hlavním viníkem vysokých položek na účtech za energie jsou často stará a netěsnící okna, která by přitom mohla být nahrazena okny energoúspornými. „Právě moderní technologie a architektonická řešení na míru umožňují šetřit energie a pečovat o životní prostředí. Klíčový význam má volba výplní stavebních otvorů s vhodnými parametry a jejich správná montáž. Myslíme na ty, pro které je úspora energií prioritou, a nabízíme jim moderní funkční řešení,“ komentuje Juraj Koudela, obchodní ředitel společnosti OKNOPLAST v České republice a na Slovensku.

Cílem programu Nová zelená úsporám 2013 je snížit emise skleníkových plynů, a to prostřednictvím opatření, která vedou ke snížení energetické náročnosti rodinných domů, podporují výstavbu nízkoenergetických rodinných domů a efektivní využití zdrojů energie. Státní podporu lze také čerpat na zpracování odborného posudku nebo na zajištění technického dozoru. Dotace jsou vypláceny na základě elektronicky podané žádosti, po takzvaných výzvách.

Do programu Nová zelená úsporám je zapojena i společnost OKNOPLAST, přední evropský výrobce výplní stavebních otvorů. Státní dotace se vztahují na všechny její produkty.

„Produkty OKNOPLAST jsou v programu Zelená úsporám od samého začátku a dotace se vztahují na veškerá okna z naší nabídky. Pro okna značky OKNOPLAST je typická nejvyšší kvalita provedení, inovační funkční řešení, bezpečnost a péče o úspory energií, říká Juraj Koudela, obchodní ředitel společnosti OKNOPLAST v České republice a na Slovensku.

V ČR čítá prodejní síť společnosti OKNOPLAST 62 prodejních míst a vyškolených pracovníků, kteří s využitím výhod programu NZÚ mohou zákazníkům pomoci.  

 

Pro více informací kontaktujte:

Šárka Bláhová

PRAM Consulting s.r.o.

T: + 420 224 913 000

M: + 420 734 428 603

E: sarka.blahova@pram.cz

 

 

O společnosti OKNOPLAST

OKNOPLAST je dynamicky se rozvíjející firma s vybudovanou pozicí lídra na evropském trhu v oboru plastových a hliníkových oken. Nabízí plastová okna a dveře, hliníkové konstrukce, okna a venkovní dveře, rolety, příslušenství k oknům a v neposlední řadě odborné poradenství přizpůsobené individuálním potřebám zákazníků. Firma OKNOPLAST vznikla v roce 1994 na základě zkušeností s výrobou moderních plastových oken a s využitím hlubokých znalostí jak tohoto odvětví, tak situace na trhu. Podnik se skládá z výrobních hal s celkovou plochou 38 100 m2, moderních kancelářských budov, skladovacích a manipulačních ploch.
V průběhu prvních deseti let své existence si společnost vybudovala postavení solidní značky a zařadila se mezi přední evropské výrobce plastových oken a dveří. V roce 2011 činil prodej firmy téměř jeden milion okenních jednotek. OKNOPLAST je také od roku 2012 top sponzorem italského fotbalového klubu Inter Milán a od srpna 2013 sponzoruje německý fotbalový klub Borussia Dortmund. Více o nadčasových oknech, dveřích, roletách, hliníkových produktech a řešeních pro zimní zahrady na www.oknoplast.cz.

 

O programu Zelená úsporám

Program Zelená úsporám je zaměřen na podporu instalací zdrojů na vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také investic do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. V Programu je podporováno kvalitní zateplování rodinných domů a bytových domů, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických novostaveb a také výstavba v pasivním energetickém standardu. Program Zelená úsporám a základní postupy poskytování podpory upravuje směrnice Ministerstva životního prostředí č. 9/2009. Směrnici upřesňují přílohy směrnice, jejichž přehled a obsah naleznete zde. Více informací naleznete na www.nzu2013.cz.

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU