800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Vzdělávací film Lockout/Tagout Global Best Practice pro zvýšení bezpečnosti práce

30/04/2013

Společnost Brady Corporation, světový dodavatel řešení pro zajištění bezpečnosti práce, připravila modulární výukový film o nejlepších praktikách pro bezpečnostní metodiku "Lockout/Tagout". Film je sestaven tak, aby informoval a současně školil vedoucí pracovníky odpovědné za bezpečnost práce i pracovníky, kteří mohou být vystaveni riziku při údržbě a jiných pracích na strojích a zařízeních v souvislosti s nezajištěním zdrojů energie v průběhu odstávky. Film je v současné době k dispozici ve více než deseti světových jazycích.

 

lotomoviemachinery_400

 

Školení v mnoha jazycích
Skutečná síla jakékoliv metodiky zajištění bezpečnosti práce se projeví, až když jsou její postupy plně akceptovány v praxi. Počet nehod lze omezit jedině tehdy, když zaměstnanci budou znát bezpečnostní postupy a procedury a současně je také budou v praxi dodržovat. Pro zajištění důkladné znalosti bezpečnostní metodiky "Lockout/Tagout" nabízí Brady Corporation výukový film Lockout/Tagout Global Best Practice v mnoha jazycích: angličtině (US i UK), francouzštině, kanadské francouzštině, němčině, španělštině, italštině, holandštině, polštině, portugalštině, turečtině, ruštině a čínštině. V návaznosti na potřeby našich zákazníků zvažujeme přidání dalších jazykových mutací v blízké budoucnosti.


Ve všech jazycích film znázorňuje, jak používat různá zařízení a pomůcky pro dodržování pravidel systému "Lockout/Tagout" a jak tyto pomůcky pomáhají při prevenci nehod a úrazů. Film ukazuje, jak i malé a logické kroky, které lze realizovat téměř bez jakéhokoliv úsilí, mají v praxi velký dopad na bezpečnost pracovníků. Do filmu lze podle potřeby přidávat jednotlivé výukové moduly nebo je naopak odebírat.


Systém "Lockout/Tagout"
Na světě jsou den co den milióny pracovníků vystaveny riziku v souvislosti s nezajištěním zdrojů energie během odstávek strojů a zařízení. Každoročně dochází k tisícům zranění nebo dokonce úmrtí jen proto, že během servisu nejsou zdroje energie bezpečně vypnuty a zajištěny.

 

Lockout/tagout (LOTO) je bezpečnostní metodika, která zajišťuje, aby nebezpečné stroje byly před zahájením servisních prací a údržby zcela a bezpečně odpojeny od všech zdrojů energie a nemohly být připojeny před jejich skončením. Metodika "Lockout/Tagout" společně s odpovídajícími technickými prostředky zajišťují izolaci stroje či zařízení od zdrojů energie a uzamčení vypínačů, kohoutů a podobných zařízení v takové pozici, aby stroj nebylo možné zapojit. Metodika vyžaduje, aby na zamčené zařízení bylo umístěno označení, že nesmí být odemknuto a zapojeno.


Snížení rizika k nule
Pro snížení počtu nehod a omezení rizika při servisu a údržbě jsou důležitá technická zařízení pro systém "Lockout/Tagout" ale současně i školení, jehož součástí je výukový film Lockout/Tagout Global Best Practice. Uzavření či odpojení a následné uzamčení všech zdrojů energie, ať už jsou to elektrické, pneumatické či hydraulické zdroje nebo zdroje mechanické energie, znamená, že servisní práce na zařízení budou bezpečnější a sníží se riziko, že zařízení způsobí nehodu. Teprve když i poslední pracovník údržby odstraní svůj zámek, může být zdroj energie opět připojen. Tento způsob efektivně přenáší odpovědnost za vlastní bezpečnost na samotné pracovníky, a díky tomu je procedura "Lockout/Tagout" spolehlivým článkem řetězce opatření, jež vedou ve všech oborech průmyslu ke snížení rizika a počtu nehod k nule.


Podívejte se zdarma na ukázku z filmu Lockout/Tagout Global Best Practice na www.bradyeurope.com/lotomovie!
Pro více informací kontaktujte Brady Corporation na adrese central_europe@bradycorp.com

brady_456


O Brady Corporation
Společnost Brady vyrábí a dodává kompletní řešení pro identifikaci a ochranu budov, výrobků a osob. Její výrobky pomáhají zákazníkům zvyšovat bezpečnost, zabezpečení, produktivitu a výkonnost. Zahrnují štítky a tabulky, bezpečnostní zařízení, systémy a software pro potisk, vyřezávanou grafiku a dizajn značek. Firma byla založena v roce 1914 a má více než milión zákazníků v oborech výroby elektroniky, telekomunikační techniky, výrobních strojů a zařízení, elektrotechniky, stavebnictví, hromadné dopravy, vzdělávání, zdravotnické techniky a v mnoha dalších. V roce 1999 byla společnost uvedena na newyorskou burzu na nyní má obrat přibližně 1,26 miliardy USD.
Další informace jsou dostupné na www.bradyeurope.com.

 

BRADY
Lindestraat 20,
9240 Zele
BELGIUM
Van de Putte Tom
Telefon: +32 (0) 473 78 49 37
tom_van_de_putte@bradycorp.com
Powered by TCPDF (www.tcpdf.org)
2 /

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU