800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Vzdělávání manažerů a moderní technologie jdou ruku v ruce, potvrzuje institut CEMI

19/03/2014

cemi_357

Využití moderních technologií se nevyhýbá ani akademické sféře. Plné nasazení při takzvaném e-learningu pociťují při edukaci manažeři vrcholových podniků i státních institucí, kteří absolvují on-line studium MBA (Master of Business Administration). Vzdělávací proces využívající informační a komunikační technologie k tvorbě kurzů, k distribuci studijního obsahu, komunikaci mezi studenty a pedagogy a k řízení studia je přitom podle vyjádření odborníků ze vzdělávacího institutu CEMI (Central European Management Institut), předního českého specialisty na manažerské vzdělávací programy MBA a LLM s celoevropskou působností, srovnatelný s klasickou výukou. On-line kurzy si proto nacházejí mnoho příznivců. Nespornou výhodou je pro vytížené pracovníky nezávislost na učebních prostorách. Institut CEMI kupříkladu používá studijní systém Fronter. cemi1_387

 

Stále vyšší požadavky jsou kladeny na manažery po celém světě. Nejen kvalitní profesní rozvoj spojený s celoživotním vzděláváním, ale i co nejlepší zvládnutí takzvané work-life balance aneb slaďování osobního a pracovního života. Studium MBA je všeobecně vnímáno jako finančně i časově velmi náročné. Právě on-line studium to může změnit a studujícím manažerům tak nabídnout efektivní využití drahocenného času. „V současné době se zájem o on-line MBA studium zvyšuje, tento trend je patrný jak v zahraničí, tak v České republice. Důvodem je hlavně velká časová vytíženost uchazečů, kteří hledají možnost, jak nejlépe skloubit pracovní povinnosti se studiem. On‑line studium jim tak umožňuje věnovat se studiu v čase a místě, kde se právě nacházejí, a to bez nutnosti kamkoli dojíždět,“ ilustruje hlavní důvod ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

 

Dalším důvodem zvyšující se oblíbenosti online MBA studia je také rostoucí počítačová gramotnost. Pro většinu lidí v České republice je v dnešní době kupříkladu používání sociálních sítí naprosto běžnou záležitostí, a proto ani on-line výuka na institutu CEMI s uživatelsky přívětivým studijním systémem Fronter již není něčím, čeho by se zájemci zalekli.

 

E-learningový systém Fronter

Institut CEMI disponuje moderním norským e‑learningovým systémem Fronter. Ten představuje světovou špičku ve své kategorii. Poprvé byl nasazen na univerzitě v norském Tromsø, která je mimochodem nejseverněji položenou univerzitou vůbec. Díky své pružnosti, spolehlivosti a důrazu na praktické užití ve školách všeho druhu se rozšířil do téměř 40 zemí a dnes jej využívá přes 8 milionů lidí. Vývoj platformy zohledňuje přání uživatelů a ve vizuálně velmi příjemném “balení” nabízí prakticky vše, co si lze při učení s pomocí webu přát: atraktivní školní systém bez jediného zbytečného tlačítka. Fronter obdržel několik mezinárodně uznávaných ocenění, které potvrdily jeho důvěryhodnost a dlouhodobou udržitelnost. Mimo jiné certifikát ISO/IEC 27001, což je mezinárodní standard řízení bezpečnosti informací. Tento standard je navržen tak, aby se postaral o bezpečnost informací v řízení firmy a ochranu informačních aktiv. Tím minimalizuje velké množství hrozeb, kterým čelí firemní informační a komunikační systémy.

 

Globalizace se podepisuje na výuce

Studium vyhledává čím dál více zahraničních studentů. Rozšiřuje se proto i mezinárodní tým lektorů. „Co se týče globalizace a měnících se podmínek podnikání a managementu, je to opravdu aktuální téma, na něž reaguje i náš institut otevřením nových studijních MBA programů určených primárně pro zahraniční studenty bez omezení místa bydliště. Tyto nové obory budou zahájeny v září 2014, s plně on-line výukou pod vedením týmu mezinárodních lektorů,“ přibližuje ředitel institutu CEMI Mgr. Štěpán Mika.

 

Nejen osobní přístup, ale i výběr kvalitní vzdělávací instituce a odpovídajícího oboru je při dalším studiu více než důležitý. Díky jednoletým studijním programům Master of Business Administration se z lékaře stane kompetentní ředitel nemocnice nebo z matematika manažer s komplexním pohledem na obchodní situaci firmy.

 

Český trh je jiný

Specifika českého, popřípadě i slovenského trhu lze rozpoznat i v případě vzdělávání. Lidé jsou zvyklí na jiný systém studia, než například ve Spojených státech, a proto je potřeba MBA programy požadavkům středoevropských manažerů přizpůsobit. Rozdílný přístup však neznamená nižší kvalitu nebo neuznání v zahraničí. Rovněž je ve světě běžné, že si manažeři financují své vzdělávání sami. Stejně je tomu i v České republice. Od svého zaměstnavatele očekávají jen pozitivní postoj k tomuto kroku. Řada lidí si totiž již začíná uvědomovat, že studium MBA je jejich investicí do vlastní budoucnosti.

 

 

 

Pavel Kašpar

PR manažer

 

T: +420 739 290 708

E: pavel.kaspar@justC.cz

 

Just Communication s.r.o.

Dlouhá 16

110 00  Praha 1

 

 

O CEMI (Central European Management Institut)  

Institut CEMI byl založen s cílem poskytovat MBA a LLM vzdělávání evropské úrovně, dostupné pro studenty z České republiky a Slovenska. S 242 úspěšnými absolventy a více než 260 současnými studenty patří mezi nejvýznamnější a největší poskytovatele MBA a LLM studia ve střední Evropě.

Výuka je koncipována tak, aby umožnila profesní vzdělávání i časově vytíženým studentům. Pro tyto účely je na CEMI zaveden nejmodernější e-learningový systém Fronter, v němž jsou studentům zpřístupňovány všechny potřebné studijní materiály a další nezbytné informace a jejž mohou studenti využívat jak pro komunikaci s lektory, tak mezi sebou navzájem v rámci svých studijních skupin. Tento systém využívá například Vídeňská Univerzita, Univerzita v Lillehammeru či Cambridge ESOL.

CEMI je plně akreditovaným členem IADL (International Association for Distance Learning), členem EADL (European Association for Distance Learning), členem AIVD – Asociace Institucí Vzdělávání Dospělých ČR, členem AMSP (Asociace malých a středních podniků) a kolektivním členem ČMA (Česká manažerská asociace).

CEMI podporuje vzdělávání handicapovaných osob a v této oblasti dále spolupracuje také s Nadací Českého rozhlasu Světluška a občanským sdružením Život dětem. Kromě toho podporuje také nadační fond Dobrý anděl či organizaci Člověk v tísni. Více na http://www.cemi.cz/ .

 

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU