800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba dílů z čirého polykarbonátu
Spodní deska
Obrábění krytů
Mikroperforační válec na HDPE fólie
Frekvenční měnič
5 nejnovějších nabídek
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy
Jednonosníkové mostové jeřáby
Stroje a linky pro zpracování technických vláken, fólií a tkanin

Walter představuje nový koncept frézování

29/01/2013

 

Frézy a rytíři mají něco společného. I fréza nese své náčiní a skvěle se otáčí se svým ostřím. Walter vzal motiv šlechetného rytíře a vyvinul novou generaci fréz, která je díky svým vlastnostem - "Výkonnosti, přesnosti a spolehlivosti" neodolatelná.

"Když jsme uvažovali nad tím, co nejlépe vystihuje charakteristiku moderní frézy, okamžitě nás napadl symbol rytíře.", vysvětluje Wolfgang Vötsch, který je zodpovědný za celosvětový product management v oblasti frézování ze společnosti Walter. "Rytíř je obecně znám jako ušlechtilý pomocník v době nouze, někdo, kdo se vyznačuje spolehlivými vnitřními i vnějšími hodnotami." Ušlechtilý - to je ideální specifikace nové generace fréz společnosti Walter, kterou Vám představujeme pod jménem BlaxxTM. BlaxxTM je zkratkou pro výkon, přesnost a spolehlivost, "rytířskou ctnost" moderních přesných nástrojů.  Aby se tato ctnost proměnila v realitu i na strojích, specialisté Walter vytvořili průlomový nástroj na nejvyšší možné technické úrovni.

Buďme ale konkrétní: BlaxxTM je ušlechtilý již na první pohled, a to díky novému lesklému černému povrchu, který není vyvinut jen pro oko, ale je velice otěru odolný, což významně snižuje účinky opotřebení a koroze. Usazení vysoce přesných břitových destiček v lůžku  stabilizuje řeznou hranu, stejně jako rytíři svými kovanými rukavicemi svírají své zářící meče. Vybaven těmito funkcemi Walter uvádí na trh první 2 nástroje řady BlaxxTM, rohové frézy F5041 a F5141.

Další technickou předností fréz BlaxxTM je i možnost jejich spojení s tangenciálními destičkami. Na jedné straně nám toto umožnilo sestrojit extrémně stabilní tělo nástroje a na straně druhé poskytují velký objem karbidu, pokud jde o řezné síly, což zajišťuje nadprůměrnou úroveň spolehlivosti celého procesu. Výsledkem je nesmírně robustní konstrukce nástrojů, která zajišťuje tichý chod s nízkými vibracemi.

Přesně broušené destičky vyráběné ve velikostech LNHU0904 a LNHU1306 mají čtyři plně využitelné řezné hrany s minimálním řezným odporem . Precizní obvodová a čelní házivost tělesa garantuje přesných devadesát stupňů na obrobku s minimálními přechody . Úběr materiálu až do hloubky 12 mm je možné s větší břitovou destičkou LNHU1306. Nové rohové frézy BlaxxTM jsou k dispozici v průměrech začínajících na 25 mm. Vyšší počty zubů na fréze umožnují zvýšený minutový posuv až o 30% v porovnání se standardními rohovými frézami.

 

freza_544

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU