800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

WIDIA představuje nový univerzální vysoce přesný nástrojový upínač

16/01/2015

 

widia_200

Jednotný vysoce přesný upínač nástrojů pro frézování, vrtání, vystružování nebo řezání závitů zvyšuje efektivitu obrábění upínáním téměř bez obvodového házení

 

upin_429

Nový univerzální vysoce přesný nástrojový upínač od firmy WIDIA


Výrobci vysoce přesných dílů (letecký průmysl, výroba dopravní techniky, formy pro lisování a odlévání, všeobecné strojírenství a mnoho dalších oborů) vedou neustálý boj mezi požadavkem vyrábět díly s velmi úzkými tolerancemi a realitou charakterizovanou požadavkem „musí to být do zítra“.


WIDIA uvádí na trh novou platformu, která výrazně zvýší produktivitu výroby strojní dílny: univerzální, vysoce přesný upínač pro různé druhy obrábění (frézování, vrtání, vystružování nebo řezání závitů) s tolerancí obvodového házení na délce 3D jen 0,003 mm (0,000 1").


Dílny, které hledají, jak zlepšit výkonnost výrobních operací a celkovou přesnost vyráběných dílů, přivítají zejména tyto vlastnosti nového upínače:
-větší univerzálnost – možnost dále používat standardní kleštiny ER s možností upgradu na přesné kleštiny, -silnější stěna pouzdra a vnější rozměry pro větší tuhost, menší vibrace u dlouhých vřeten a prodloužení životnosti nástroje, -unikátní přesné kleštiny (6 až 20 mm nebo 0,24" až 0,79") s výborným přívodem chladicí kapaliny pro prodloužení životnosti nástroje, -lepší a opakovatelné vyvážení, které přispívá k vyšší přesnosti.


V leteckém průmyslu, při výrobě forem pro lisování a odlévání a v mnoha dalších oborech průmyslu se často setkáme s vysoce odolnými materiály, které se špatně obrábějí a pro větší posuvy vyžadují velké momenty a síly. Při působení extrémních sil výrazně roste nebezpečí, že se fréza při obrábění uvolní z upínače. Zvláště to platí pro upínače s velmi přesným upínáním a zaručenou souosostí vřetene a nástroje, jako jsou např. tepelné upínáče. Tyto upínače pracují s upínáním třecí silou, ale pro hrubovací operace je tato síla mnohdy nedostatečná.

Jako odpověď vyvinula společnost WIDIA univerzální přesné upínač s ochranou proti vytažení nástroje Safe-Lock™ od firmy Haimer. Ve stopce frézy jsou vytvořeny šroubovicové drážky, do nichž zapadá kolíkový unášeč upínacího pouzdra, a brání tak otáčení nástroje v pouzdru stejně jako vytažení nástroje z pouzdra, a to i v extrémních podmínkách obrábění. Šroubovicová drážka Safe-Lock umožňuje nastavit délku nástroje, to znamená, že nástroj může být ustavován a kalibrován obvyklým způsobem.

O možnosti přechodu na vysoce přesné obrábění se zvýšenou spolehlivostí se můžete přesvědčit sami. Více informací najdete na http://www.widia.com/

Produkty a služby značky WIDIA se vyznačují inovací v kovoobráběcím průmyslu již více než 80 let – od světově prvního patentu na vyměnitelné karbidové břitové destičky až k vývoji světově prvních povlakovaných sort karbidu. Značka WIDIA nabízí kompletní portfolio přesně konstruovaných výrobků a zakázkových služeb. S tisíci produktů pro frézování, soustružení, vrtání a nástrojovými systémy nabízenými po celém světě autorizovanými prodejci, najdete vše co potřebuje z jednoho zdroje.
Kontakt na distributora WIDIA: WIDIA Products Group 800 900 840 nebo navštivte naše stránky
www.widia.com

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU