800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Konektory
Lokální oprava střechy
Dýchací přístroje
Použité tvářecí stroje znáček TRUMPF, AMADA
Barevné kovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Vštřikovací HDPE drť
Drť HDPE PE 500
Převodník pro termoelektrické snímače typu K, J, S, B, L
Převodník pro odporové vysílače s proudovým výstupem 4 - 20 mA

Wifag-Polytype kooperuje s Avantinem při vývoji bioplastu budoucnosti

12/02/2014

V rámci veletrhu K 2013 informovaly švýcarská skupina Wifag-Polytype Freiburg a nizozemská společnost Avantinum o spolupráci při vývoji a výrobě hluboko tažných produktů z PEF, který je vyroben 100 % z rostlinných zdrojů. Srovnatelné spolupráce má společnost Avantinum již uzavřené s firmami Coca-Cola, Danone a Alpla. Oba partneři očekávají velké šance uplatnění PEF v oblasti teplem tvarovaných kelímků, misek a jiných obalů pro balení potravin, jako jsou maso a mléčné výrobky.
PEF (polyetylen furanoát) je nový polymer, vyvinutý společností Avantinum a vyrobený YXY technologií na pilotním zařízení v Geleen. Touto technologií je výchozí rostlinný materiál změněn v základní chemické sloučeniny. PEF je podle údajů příští generací bioplastů. Vyznačuje se mnohem lepšími vlastnostmi než mnohé tradiční materiály, může být vyráběn s konkurence schopnými náklady, je 100 % z rostlinných zdrojů, což znamená více než 50% redukci uhlíkové stopy.

PEF pro hluboko tažné obaly.
PEF je vynikající pro tyto obaly. Má lepší bariérové vlastnosti, jakož i tepelné a mechanické vlastnosti než PET. Díky své desetkrát vyšší bariéře vůči kyslíku může PEF prodloužit trvanlivost kazicího se zboží jako je maso nebo sýry. Vyšší termická stabilita PEF ve srovnání s PET nabízí možnosti ohřívat zabalené výrobky v mikrovlnce.

Skupina Wifag-Polytype je výrobcem hluboko tažných zařízení a tiskových strojů a podle jejich údajů jedinou firmou, která nabízí celou škálu strojů od extruze přes tepelné tvarování až k natírání a potiskování hluboko tažných produktů. „Spolupráce s Avantinum při vývoji PEF je vhodná pro naši strategii. Zařízení celého obalového řešení máme,“ říká Peter Ruth, CEO Wifag-Polytype. Po integraci italské strojírenské firmy OMV do skupiny má nyní skupina Wifag-Polytype vedoucí postavení při výrobě tenkostěnných obalů. Partnerství s Avantinum má nyní umožnit poskytovat řešení v oblasti tepelného tvarování a dekorace na základě bioplastu PEF.

Skupina Wifag-Polytype je globálně působící a má 1 200 zaměstnanců. Vyrábí kromě jiného zařízení a systémy pro výrobu hliníkových a ocelových obalů pro aerosoly, nápojové láhve a tuby, výrobní linky pro extrudované a laminované tuby, zařízení pro potisk plastových obalů, natěrací stroje pro měkké obaly a technické fólie.

Avantinum je technologická firma, vyvíjí a uvádí na trh pod označením YXY svou technologii katalytické přeměny rostlinných uhlohydrátů v chemické sloučeniny jako jsou furany a levuliny. Tyto chemické sloučeniny slouží k výrobě „zelených“ plastů. V současnosti je těžištěm YXY technologie produkt jména FDCA (2,5 furandikarbonová kyselina), které po polymeraci s etylenglykolem dává PEF.

 

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU