800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Betonová jímka
Výroba nápravy dle přílohy
Kartony pro balení potravin
Granuláty
Značení
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Wittmann Battenfeld CZ slaví 10 let

10/02/2014

wittmann_468

 

Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o. oslaví v závěru letošního roku již 10-té výročí svého působení na trhu v České a Slovenské republice.


Čas letí jako voda a tak mi dovolte malé ohlédnutí za uplynulými 10-ti lety činnosti naší firmy. Výrobky značky WITTMANN jsou na trhu v České a Slovenské republice známy již od 90-tých let minulého století a vstřikovací stroje BATTENFELD již od sedmdesátých let minulého století. Velký rozvoj plastikářských technologií po sametové revoluci na trhu v ČR a SR měl za následek zvýšený zájem zahraničních firem uplatňovat své výrobky ve zvýšené míře i na našich trzích. Tento zájem se promítl i ve skupině WITTMANN, kdy na podzim roku 2003 byla založena firma Wittmann CZ spol. s r.o. jako 100 % dcera rakouského výrobce Wittmann Kunststoffgeräte GmbH, se sídlem ve Vídni. Jejím úkolem bylo zkvalitnění dosavadních nabízených služeb, jako je prodejní činnost, poradenství, záruční i pozáruční servis a dodávky náhradních dílů pro zákazníky v České a Slovenské republice.


Firma zahájila svoji činnost v pronajatých prostorách v královském městě Písku a díky stávajícím zákazníkům a konjunktuře ekonomiky byl rozvoj firmy od začátku poměrně dynamický a velmi rychle si získala silnou pozici na trhu. S odstupem času na tyto „pionýrské začátky“ velmi rád vzpomínám. Firma od počátku své činnosti nabízela ucelený systém periferních zařízení značky WITTMANN. Firmě se dařilo a tak koncem roku 2007 bylo díky stále většímu rozvoji firmy rozhodnuto o výstavbě vlastního nového sídla v Malých Nepodřicích u Písku.

Následující rok 2008 byl plný nových událostí, které pro další rozvoj firmy přinesly řadu změn. Začátkem roku firma WITTMANN převzala výrobce vstřikovacích lisů firmu BATTENFELD a zkompletovala tak svůj výrobní program na ucelenou paletu strojů a periferií v oblasti vstřikování plastů. Plánovaný rychlý rozvoj v této oblasti však byl zpomalen rozsáhlou celosvětovou recesí, která začala ve druhé polovině roku 2008.


I v těchto nelehkých podmínkách však pokračovaly přípravy na zahájení stavby nového sídla a firma se zároveň musela personálně rozšířit o pracovníky nové sekce BATTENFELD. I přesto v létě 2009, v době nejhlubší ekonomické recese byla stavba zahájena a i přes nelehké období byla koncem roku 2010 dokončena.
Počátkem roku 2011 se tak naše firma přestěhovala do nové moderně a účelově zařízené budovy. Tento významný krok otevřel další možnosti pro rozšíření činností a povýšil tak dosavadní úroveň kvality nabízených služeb pro zákazníky z České a Slovenské republiky. Nová budova přesahující 1000 m² užitné plochy tak přinesla dostatek kancelářských prostor, sklad náhradních dílů, velkou školicí místnost i halu pro předvádění strojů a zařízení, servis, montáž uchopovačů i jednoúčelových zařízení. Tento krok byl velmi pozitivně vnímán i mezi našimi zákazníky. Díky uvedení nových a velmi úspěšných modelových řad vstřikovacích strojů BATTENFELD již pod hlavičkou WITTMANN a novým možnostem tak naše firma zdvojnásobila za poslední dva roky svůj obrat.

sidlo_281

Obr. 1 Sídlo Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o. v Malých Nepodřicích


Nové sídlo nám umožnilo realizovat další plánovanou činnost, a to vznik vlastního konstrukčního oddělení jednoúčelových strojů a zařízení, které nám umožňuje jak doplnění nabídky sériových robotů o uchopovače a jednoúčelová pracoviště ke vstřikovacím strojům, tak i obecnou možnost konstrukce automatizovaných systémů pro ostatní odvětví průmyslu. V současnosti jsou v provozu již tři konstrukční 3D-pracoviště s programem SolidEdge. Tato zařízení doplňují standardní výrobní program periferních zařízení. Na základě velké poptávky očekávám v následujících letech velký rozvoj tohoto oddělení.

 

produkt_539

Více informací k článku najdete zde

 

Wittmann Battenfeld CZ spol. s r.o.

Malé Nepodřice 67, Dobev

397 01 Písek

Tel.:

+420 384 972 165

Fax:

+420 382 272 996

E-mail:

info@wittmann-group.cz

Internet:

www.wittmann-group.cz

 

 


http://firmy.industry-eu.cz/wittmann-battenfeld-cz-spol-s-ro

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU