800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Betonová jímka
Výroba nápravy dle přílohy
Kartony pro balení potravin
Granuláty
Značení
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Zahradní gril vybíráme podle velikosti i vybavení

10/06/2013

 

Letní zahrada je spojená s odpočinkem, kulinařením a příjemnými zážitky. Mezi oblíbené činnosti patří grilování a je celkem jedno, jestli probíhá na terase, lodžii či na malém balkónu. Všude lze postavit gril, který má vhodnou velikost a vybavení.

Kam s ním? To je základní otázka. Malé přenosné grily lze postavit kamkoli, kde budou stát stabilně a nebudou ohrožovat okolí. Není dobré mít přenosný gril v blízkosti keřů, hořlavých materiálů, na dosah dětí, které přístroje rády prozkoumávají v provozu.

Stanoviště pro velké grilovací krby jsou obvykle neměnná, nejlépe na pevné, rovné podložce (beton, dlaždice, kamenné desky), v závětří, poblíž stěny, v klidném koutu zahrady.

Venkovní krb

Je vhodný pro toho, kdo často a rád griluje, má vlastní terasu nebo zahradu. Dá se v něm nejen grilovat, případně udit, ale mohou se péct i koláče nebo chleba. Krb může být složen třeba z betonových bloků, lze ho snadno a rychle sestavit, je odolný vůči žáru, mrazu (může být celoročně venku).

Vybírat lze z různých povrchových úprav: bílá omítka mnoha odstínů, otryskávaný povrch, vymývaný betonový povrch. Jako topivo se používá grilovací uhlí nebo dřevo.

gril_378

Zahradní krb, který lze podle návodu sestavit jako stavebnici. Ráno se přiveze, navečer grilujeme.

FOTO: Norman

Otevřený malý krb

Na malou zahrádku jsou šikovné grily menších rozměrů, které jsou přenosné. Liší se palivem (možné je uhlí, dřevo, elektřina, plyn, lávové kameny), ale i vybavením, velikostí, nároky na čištění, vzhledem.

Mezi tradiční patří otevřené grily s dřevěným uhlím, které jsou mobilní, vhodné na spontánní použití. Ale pozor! Nepříjemný může být kouř a v případě tučného masa odkapávající tuk, který vytváří škodlivé spaliny. Náročné je i čištění a údržba otevřeného grilu.

Kotlový gril

Má vyklenuté víko, pokrmy se připravují více šetrně a rovnoměrně ze všech stran. Je vhodný na větší kusy masa, jež vyžadují více času na propečení. Jako topivo se používá dřevo nebo plyn, příjemný je vyjímatelný popelník z nerezového hliníku, který usnadňuje čištění.

Plynový gril

Je praktický pro začátečníky, protože pomocí regulovatelných hořáků lze přesně kontrolovat grilovací teplotu a skvělé výsledky jsou takřka jisté. Navíc je plynový gril bezpečný, nehrozí tu žádný otevřený oheň, žhavé uhlíky, odstřikující tuk. Grilování je bez popela a sazí, bez kontaktu s palivem tak nevznikají karcinogenní látky. Zdrojem energie je plyn (propan-butan).

gril1_400_03

Plynový gril Banaba je vybavený turbo systémem s úsporou plynu až 20 % a teploměrem. Cena 9995 Kč.

FOTO: Mountfield

 

 

 

Více informací najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU