800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Žaluzie a rolety interiér zdobí i chrání

03/06/2013

Žaluzie i rolety regulují za slunečných dnů teplotu v pokoji a intenzitu světla. Díky modernímu ovládání tak činí téměř samostatně. A dnes již ani není problém je upravit do atypických tvarů.

Žaluzie a rolety stažené v okně vytvářejí při ostrém slunci v místnosti polostín, tudíž je v ní také chladněji. Takovou službu však poskytují jen kvalitní výrobky s vysokou hustotou nebo vrstvením materiálu, který sluneční paprsky odráží či pohlcuje. Při nákupu žaluzií je dobré si manipulaci s nimi vyzkoušet, sledujeme také domykavost lamel, v případě rolet se zajímáme o míru stínění.

okno_350

Dvojitě plisovaná roleta zlepšuje izolační vlastnosti okna, v případě potřeby úplně zatemní místnost.

FOTO: Velux

Žaluzie různých tvarů

Žaluzie jsou ideální pro velké prosklené stěny i malá okna. Není problém je upravit do atypických tvarů, třeba kruhu či trojúhelníku.

Výhodou žaluzií je, že propouštějí světlo podle nastavení. Lamely snadno polohujeme, natáčíme po směru slunečních paprsků i proti nim nebo vytvoříme nerušenou stínicí plochu. Větší schopnost stínění má tzv. celostínicí, domykatelná žaluzie s průřezy pro textilní pásku a vodicí struny, raženými ve spodní třetině lamely. Při naklonění lamel zůstávají otvory ukryty.

Lamely žaluzií jsou poskládány vertikálně (obvykle pro velké prosklené plochy), nebo horizontálně (pro menší okna). Existují žaluzie s volně visícími lamelami pro vzdušný efekt v interiéru, nebo s lamelami napnutými mezi horním a dolním vodicím profilem (zejména u střešních oken).

Lamely se většinou vyrábějí z látky vsunuté do hliníkového profilu, z PVC nebo z hliníku. Stranou nezůstávají ani přírodní materiály, i když PVC a hliník dokážou dřevo imitovat. Dřevěné lamely se ještě ve výrobě ošetřují proti UV záření, vlhku a oděru, aby jinak choulostivý materiál vydržel delší dobu. Bambusové a teakové žaluzie nenasáknou vlhkost, dají se využít i v koupelně, vynikají tvrdostí a pružností.

okno1_320

Vertikální látkové žaluzie se hodí pro velké prosklené plochy moderních interiérů.

FOTO: 4Deco

Hliníkové i látkové žaluzie se vyrábějí v pestré škále barev, s lesklým nebo matným efektem, případně s metalízou. Přírodní materiály nabízejí odstíny od béžové, zlaté hnědé po třešňově červenou a mahagonovou.

 

Více informací k článku najdete zde

 

 

www.novinky.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU