800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Rekonstrukce fasády a oplocení
Plastový materiál
Částečná rekonstrukce bytu
Rekonstrukce mostu
Oprava střechy objektu
5 nejnovějších nabídek
Komíny TUMA s nejlepším poměrem ceny a kvality
Komíny TUMA s najlepším pomerom ceny a kvality
Frézka konzolová FGH 32
Frézka nástrojařská FUW 315/ III
MAHO 1000 Frézka nástrojářská

Zařízení s rozhraním EtherNet/IP nyní mohou být na dálku monitorována

04/12/2014

 

 

hms_300

 Zařízení s rozhraním EtherNet/IP nyní mohou být na dálku monitorována a řízena prostřednictvím řešení Netbiter

Služba Netbiter Remote Management od společnosti HMS Industrial Networks nyní umožňuje, aby byla automatizační zařízení s rozhraním EtherNet/IP monitorována a řízena na dálku prostřednictvím webu. Po připojení komunikační brány řady Netbiter EasyConnect 300 může uživatel vykonávat servisní úkony na zařízení s rozhraním EtherNet/IP z jakéhokoliv místa.

 

res_397

Služba Netbiter Remote Management dříve umožňovala připojení k zařízením s rozhraním Modbus, ale od listopadu 2014 nabízí HMS také přímou kompatibilitu s EtherNet/IP.
Prostřednictvím portu LAN na komunikační bráně Netbiter Gateway se může uživatel připojit k zařízení komunikačním kanálem UCMM (UnConnected Message Manager), což je komunikační kanál s acyklickým zasíláním zpráv, oddělený od komunikace hlavní řídicí smyčky.


Co umožňuje NetbiteR Pomocí řešení Netbiter může zákazník:
Na dálku a s využitím standardního konfiguračního softwaru (např. RSLogix)
konfigurovat zařízení EtherNet/IP,
Zaznamenávat časové průběhy hodnot (trendy) a průběžně dohlížet na výkonnost
zařízení
Dostávat hlášení o alarmech a událostech, jakmile je dosaženo zadané limitní hodnoty.


Jak Netbiter pracuje
Uživatel připojí zařízení s rozhraním EtherNet/IP ke komunikační bráně Netbiter prostřednictvím portu LAN. Komunikační brána Netbiter posílá data prostřednictvím Ethernetu nebo mobilní sítě do cloudového úložiště dat zvaného Netbiter Argos. Uživatel přistupuje k datům v Netbiter Argos prostřednictvím adresy www.netbiter.net a běžného webového prohlížeče. Může také pro spojení se vzdáleným strojem nebo zařízením vytvořit zabezpečený tunel, který umožňuje zařízení uvádět do provozu nebo odlaďovat jeho činnost stejně, jako kdyby byl příslušný pracovník přímo na místě.


Dlouho očekávané funkce
„Již dlouho jsme cítili poptávku po možnosti propojení EtherNet/IP a řešení Netbiter,“ říká Product Line Manager HMS Henrik Arleving. „Je totiž velké množství pohonů, HMI, PLC a dalších automatizačních zařízení, která jako svůj komunikační protokol používají právě EtherNet/IP, a k těmto zařízením je nyní snadno možné připojit se pro řízení a dohled prostřednictvím služby Netbiter Remote Management. Zvláště funkce Remote Access bude velmi užitečná pro inženýrské firmy a výrobce strojů, kteří nyní mají možnost přistupovat k zařízení online, aby je mohli přímo odlaďovat a vykonávat servis z jakéhokoliv místa.“


K dalším funkcím nové verze řešení Netbiter patří schopnost sdružovat a filtrovat alarmy nebo volný přístup k mapě sítě, kde je znázorněno přesné umístění každé komunikační brány Netbiter.


Řízení zařízení s EtherNet/IP online. Tento příklad ukazuje dohled nad PLC Allen Bradley na dálku.

Komunikační brány řady Netbiter EC300 posílají data ze zákazníkova zařízení do cloudového úložiště Netbiter Argos.
Více čtěte na www.netbiter.com


HMS Industrial Networks
Společnost HMS Industrial Networks je přední nezávislý dodavatel výrobků pro průmyslovou automatizaci včetně nástrojů pro vzdálenou správu. Společnost HMS vyvíjí a vyrábí řešení pro připojení automatizačních zařízení a systémů k průmyslovým komunikačním sítím. Tato řešení jsou na trh dodávána pod značkami Netbiter, Anybus a IXXAT.


Vývoj a výroba se odehrávají v sídle firmy ve švédském Halmstadu nebo v německém Weingartenu. Lokální prodej a podporu zajišťují kanceláře v Číně, Dánsku, Francii, Německu, Indii, Itálii, Japonsku, Velké Británii a USA. HMS zaměstnává více než 350 lidí a v roce 2013 vykázala obrat 57 milionů eur. Akcie HMS se obchodují na burze NASDAQ OMX ve Stockholmu.


Místní zastoupení má firma Chicagu (USA), Pekingu (Čína), Karlsruhe (SRN) Milánu (Itálie), Mylhúzách (Francie) a Tokiu (Japonsko). Firma vznikla v roce 1988 a v současné době má 240 zaměstnanců. V burzovním indexu NASDAQ OMX Nordic Exchange ve Stockholmu je vedena pod ISIN SE0002136242 v kategorii „Small Cap, Information Technology“.

FCC Prumyslove systemy U Slovanky 1388/3 182 00 PRAHA 8
www.fccps.cz

Telefon: +420 266 052 098
Fax: +420 286 890 252
praha@fccps.cz
HMS Industrial Networks

Stationsgatan 37
30245 Halmstad
Sweden
www.anybus.com
Michela NALIN
Telefon: +46 351729 93
Fax: +46 351729 09
min@hms.se

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU