800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis stroje PeTeWe PFS-30CNC
Otočná část
Výroba dle přílohy
Nosné rameno
Výroba připínáčků
5 nejnovějších nabídek
Sáček pro balení potravin 390×390+0+0
Sáček/pytel pro průmyslové využití
Taška
SAVA
INWORK P-S-V

Zdarma pomoc s obecním rozhlasem a nezájmem občanů o zasedání zastupitelstva

06/03/2013

bez_nzvu_683_09

 

Dobrý den,

 

  dost často se setkáváme s poptávkami na obecní rozhlas, ovšem v bezdrátovém provedení. Zadavatelé, nejčastěji pracovníci obecního úřadu, jsou nadšeni tím, že nebude potřeba „tahat dráty“ a tak šáhnou po této variantě. Nevědí ale, jaký trpký život je čeká.

 

Z naší dosavadní, a to opravdu dlouholeté, zkušenosti víme, že bezdrátový obecní rozhlas je doslova žroutem peněz a času na servisní zásahy. Uvědomme si, že obsahují jednak VF jednotky, s kterými bývají časté provozní problémy a akumulátory, které se musí servisovat již od druhého roku provozu. A když se zamyslíme nad tím, že takovýchto VF bezdrátových jednotek je v obci hodně, je jejich servis opravdu neúnosný. Stručně řečeno: „Kazí se to hodně a ta bezdrátovost za to nestojí.“

 

Bezdrátový digitální IP obecní rozhlas

Nadpis vás možná zaskočil, ale existuje možnost, jak obecní rozhlas provést moderní technologií. Začněme odzadu. Koncová část obecního rozhlasu zůstane provedena drátově, tedy kombinace „sada zesilovačů – reproduktory.“ Zde si dovoluji vypíchnout moderní digitální zesilovače Dexon T-xxxD, které zabírají čtvrtinu prostoru vůči „normálním“ a především jejich provoz je finančně sotva na 20%. Toto provedení je robustní, provoz je velice laciný a nezabírá místo. Náhrada za původní zastaralé zesilovače se vyplatí a je rychlá.

Jako buzení sady zesilovačů zvolíme moderní technologii IP, konkrétně budící zesilovač JPM 1100IP. Na jeho výstup připojíme reproduktory na obecním úřadě, k dispozici je 100 W výkonu. Dále na výstup připojíme baterii oněch digitálních zesilovačů, které budí venkovní reproduktory po obci. Budící zesilovač JPM 1100IP zapojíme do počítačové sítě, anebo rovnou k propojení na internet.

A to je v zapojení vše. Tím, že jsme jako buzení zvolili IP technologii, tedy budící zesilovač JPM 1100IP, získáváme nejmodernější obecní rozhlas, jaký si lze představit, navíc s komfortem, který je nevídaný. Má tyto vychytávky:

 • má nízké provozní náklady
 • má vysokou účinnost > 85 %
 • umí sestavovat Mp3 seznamy hlášení automaticky nebo ručně
 • umí hlásit zcela automaticky podle plánů
 • umí vysílat internetová rádia
 • umí hlásit odkudkoli ze světa. Např. přímo z notebooku od starosty, který je doma, z tabletu sekretářky, která je na dovolené, nebo z počítače ředitele školy. Také z jakéhokoliv přepážkového mikrofonu připojenému k jakémukoliv počítači a také přes chytrý mobilní telefon. To vše je umožněno tím, že obecní rozhlas je připojený na internet.
 • umí pomocí internetu spojovat malé vesnice s tzv. pověřenou obcí a rozhlasy tak digitálně spojovat
 • umí adresovat jednotlivé částí obecního rozhlasu
 • umí fungovat po drátu i v bezdrátové WIFI síti
 • umí fungovat, i když je ztraceno připojení k internetu, má totiž vnitřní paměťovou kartu, z které se hlášení také odbavují
 • umí různě namixovat jakoukoli hudbu s jakýmkoli počtem vstupů
 • umí se spojit s telefony, takže je možné do něj zatelefonovat pomocí technologie VoIP
 • umí automatická hlášení v případě ohrožení. Např. při zvýšení hladiny místního potoka odvysílá hlášení na daná místa a to zcela bezobslužně
 • součástí je několik obslužných aplikací, nejenom pro počítače a notebooky ale i pro tablety
 • řeší uživatele a jejich práva, takže nic nikomu v nastavení „nepokazí“
 • nevyžaduje údržbu
 • je vysoce spolehlivý
 • pokud je potřeba něco přenastavit, lze to udělat „třetí osobou,“ odkudkoli ze světa
 • jeho software je uživatelsky jednoduchý a zvládá ho i totálně laická obsluha

 

Trápí Vás malý zájem ze strany občanů účastnit se jednání zastupitelstva města či obce?

Je Vaším cílem předání informací o dění v obci i městě co nejširšímu okruhu obyvatel? Je potřeba zaznamenat zasedání zastupitelstva, jednání, přednášku, workshop nebo konferenci? Potřebujete archivovat nebo publikovat porady a jednání ve vaši obci? Potřebujete nahrávky doplňovat textovými poznámkami a podle nich rychle hledat v nahrávce? Publikovat je na web?

Dnes už to není žádný problém. Záznam jakéhokoliv jednání a jeho okamžité zpřístupnění všem, lze řešit jednoduše i bez zkušeností s digitálním zpracováním zvuku pomocí software Dexon Conference Recorder. Je to stejně jednoduché, jako spuštění televize, nebo DVD přehrávače. Jednoduše zastupitelstvo zasedá, zasedání se nahrává do počítače, sekretářka v něm dělá poznámky, podle kterých se dá hledat, a pak to hned publikuje automaticky na internetové stránky obce. A tento software je doslova "za hubičku".

 

   Pokud i vy máte problémy s obecním rozhlasem nebo nezájmem občanů o zasedání zastupitelstva, napište mi, můžeme vám pomoci.


       S pozdravem


                       Ing. Kamil Toman - marketingové oddělení
                       Dexon Czech s.r.o.,
                       Na Novém poli 381/5, 733 01 Karviná - Staré Město
                       Tel./Fax: +420 596 321 160, E-mail: kamil.toman@dexon.cz

 

 

 

DEXON CZECH s.r.o.

Telefon:

+420 596 321 160

 

 

Email:

objednavky@dexon.cz

WWW:

www.dexon.cz

http://firmy.industry-eu.cz/dexon-czech-sro

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU