800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kotel
Výroba viz příloha
Rekonstrukce budovy
Rekonstrukce mostu a silnice
Parkoviště
5 nejnovějších nabídek
TENDO Slim 4ax
Rychlovýměnný systém čelistí PRONTO
MAGNOS – MAGNETICKÁ TECHNIKA
Komfortní online konfigurátor pro systémy Pick & Place
Letecká přeprava

Zdrsňování materiálu laserem

20/08/2016

 

Laserem je možné upravovat povrch vybraných materiálů, povrchy je možné nejen leštit či čistit, ale i např. účelově zdrsňovat.

Požadavek na zdrsnění materiálu může mít různé důvody, přičemž zdrsňovat lze kovové, plastové i celou řady jiných materiálů. Zdrsňování materiálu lze použít pro získání vyšší absorpce povrchu vůči laserovému záření či pro získání jiných vlastností, které jsou pro materiál v rámci dané aplikace příznivé. Často se tak jedná o přípravnou fázi některého z laserových procesů.

U značení velmi lesklých povrchů se zdrsnění laserem např. běžně užívá pro zmatnění povrchu pod samotným popisem, což vede k lepší čitelnosti, zejména jedná-li se o značení čárových kódů načítaných čtecím zařízením.

V některých případech je vhodné či dokonce nutné materiál dílu připravit pro spojení s jinou složkou (např. pěnou). Aby přidaná složka lépe ulpěla a držela na povrchu dílu, je potřeba materiál nejprve vhodným způsobem narušit. Zdrsnění pomocí konkrétního vzoru pak výrazně zlepšuje difundaci přidané složky do vrchní vrstvy materiálu a zesiluje pevnost spojení obou složek.

 

 

LINTECH, spol. s r.o.

Chrastavice 3

Domažlice

344 01

Česká republika

 

Tel.:+420 379 807 211

Fax: +420 379 807 210

E-mail: info@lintech.cz

Internet: www.lintech.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU