800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Zkušenosti s 2012 Ecodrive.

20/11/2012

beijer_300Ecodrive pro pohony: co získáte tím, že budete mít náskok před směrnicemi.
 
Náročné cíle EU i ostatního světa v oblasti ochrany životního prostředí přinášejí zpřísnění směrnic týkajících se elektrických pohonů. Když budete znát své technické možnosti a budete o krok napřed před vývojem směrnic a nařízení, přinese vám to finanční užitek a současně budete lépe chránit životní prostředí. Když dnes svůj pohon vybavíte měničem frekvence, již nyní vám to přinese úsporu elektřiny a v budoucnu splníte zpřísněné regulatorní požadavky, a to i po roce 2015.

Znáte časový rozvrh?
Významným nástrojem pro dosažení cíle EU snížit do roku 2020 spotřebu energie o 20 % je směrnice o ekodesignu. Směrnice požaduje, aby Evropa uspořila do roku 2020 postupně 383 TWh elektřiny, a třetinu z toho mají činit úspory u elektrických pohonů. Jak se to dotkne firem působících v Evropě:

- Od 16. června 2011 vstoupilo v platnost nařízení požadující, aby motory splňovaly podmínky elektrické účinnosti minimálně stupně IE2.

- Toto nařízení bude zpřísněno po 1. lednu 2015, kdy bude pro motory od 7,5 kW do 375 kW požadováno splnění podmínek třídy IE3.

- Po 1. lednu 2017 bude požadavek splnit podmínky třídy IE3 rozšířen na všechny motory od 0,75 do 375 kW.

- Motory řízené měniči frekvence jsou z požadavku splnit podmínky IE3 vyňaty. Dokonce i po roce 2017 budou moci splňovat pouze podmínky IE2, protože o jejich optimalizovaný provoz a úspory energie se stará měnič frekvence.

Jak můžete vydělat na směrnicích EU?

Pro podniky je výhodné, budou-li jejich stroje a zařízení ve shodě s požadavky nových směrnic ještě před tím, než tyto směrnice vstoupí v platnost. Přísnější klasifikace spotřeby elektřiny už je skutečností. Avšak je toho hodně, co můžete udělat, abyste získali před novými požadavky směrnic náskok.

Zvýšená efektivita pohonu, které se dosáhne instalací měniče frekvence, může být významným faktorem omezení spotřeby elektřiny. Potenciál úspor energie, jichž lze dosáhnout optimalizací provozu pohonu, je 30 až 60 %. Měniče frekvence jsou stále dostupnější, a to i měniče s vyšším krytím (IP66), vestavěnými funkcemi PLC, v kompaktním provedení a s výhodnou cenou.
 


Beijer Electronics je rychle rostoucí společnost s širokými zkušenosti v oblasti průmyslové automatizace a komunikace. Produkty, které vyvíjí a prodává, a služby, jež poskytuje, jsou orientovány na zákazníka. Od svého vzniku v roce 1981 se Beijer Electronics vyvinula v mezinárodní skupinu působící v 21 zemích s obratem 1,4 mld. švédských korun (2011). Na stockholmské burze NASDAQ OMX Nordic Exchange Stockholm je společnost vedena v seznamu Small Cap pod označením BELE.
www.beijerelectronics.se
 


AutoCont CZ a. s.
Hornopolní 3322/34
702 00 Ostrava
TOMALA Tomas
Phone : +420 910 971 111
Fax : +420 910 971 100
info@autocont.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU