800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Likvidace odřezků HDPE pěny
Flow pack balící stroj na RAW tyčinky 30-50
Výroba hřídele
Dřevěný materiál
Nafta 3000 l
5 nejnovějších nabídek
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
Pokládka živice
Rekonstrukce a modernizace jeřábů
Jeřábové dráhy

ZPRACOVÁNÍ BIOMASY

09/09/2014

 

 

stroj.olsovec_108

Od června 2008 zavádí do svého výrobního programu kompletní ekologický program, linku pro stabilizaci biologický rozložitelných odpadů "SBM Olšovec".

Strojírny Olšovec s.r.o. přispívaly již v minulosti svojí výrobou do ekologických programů. Byly to však jenom dílčí dodávky pro různá technologická zařízení, především části drtičů plastů a stavební suti.

Celková charakteristika zařízení "SBM Olšovec"

Zařízení "SBM Olšovec" je technologické zařízení, které doplňuje systém mechanicko biologické úpravy (MBÚ) vybraných biologicky rozložitelných odpadů (BRO).

Řízeným procesem hydrotermické stabilizace umožňuje zajištění mechanicko biologické přeměny BRO tak, aby se tento odpad stal biologicky stabilní pro jeho další možné zhodnocení nebo odstranění.

Technologické zařízení "SBM Olšovec" je určeno především pro malé a střední producenty znečištění (obce, zemědělské farmy). Může být využíváno jako samostatný technologický prvek, nebo jako doplňující prvek pro stávající technologická zařízení zajišťující MBÚ biologicky rozložitelných odpadů (bioplynostanice, kompostárny, ČOV).

 

 

biomasa_481

Základní technické parametry zařízení "SBM Olšovec"

Technické zařízení "SBM Olšovec" je tvořeno strojními skupinami integrujícími v jednom technologickém procesu mechanickou úpravu, homogenizaci, materiálovou stabilizaci a tvarovou finalizaci biologicky rozložitelných materiálů (BRO) včetně systému ovládání a procesního řízení.

Technické zařízení je řešeno tak, aby byly minimalizovány požadavky na jeho provozní instalaci.

Technické zařízení je nabízeno ve třech výkonnostních řadách pro množství zpracovaného BRO a to:

  • SBM-I, výkonnost 150 kg za hodinu, elektrický příkon 16 kW
  • SBM-II, výkonnost 250 kg za hodinu, elektrický příkon 45 kW
  • SBM-III, výkonnost 500 kg za hodinu, elektrický příkon 90 kW

Rozměry zařízení a x b x c:

4000 x 1300 x 1700 hmotnost 1500 kg
6000 x 2000 x 1700 hmotnost 3500 kg
8000 x 2000 x 1700 hmotnost 4800 kg

Připojení na elektrickou síť 380 V / 50 Hz.

Funkční vlastnosti zařízení "SBM Olšovec"

Technické zařízení mechanicky upraví a homogenizuje vstupující BRO, technologií řízené hydrotermické stabilizace a tvarovou finalizací jej zpracuje do podoby konečného produktu nebo meziproduktu k dalšímu zpracování.

Návod k obsluze

Ze zásobníku je BRO kontinuálně zpracováván v desintegrátoru. Na základě určujících fyzikálních vlastností vstupujícího BRO je nastavena doba potřebná pro jeho mikronizaci a homogenizaci a následně pomocí řídicího programu jsou určovány parametry procesu stabilizace BRO (teplota, tlak, průtočné hmotnostní množství). Hmotnostní tok BRO je řízen řídicí jednotkou. Proces hydrotermické stabilizace probíhající v reaktoru za nepřístupu vzduchu separuje zhomogenizovaný BRO na pevnou a tekutou fázi. Tekutá fáze kondenzuje v kondenzátoru, pevná fáze po dosušení za reaktorem je odvedena k dalšímu zpracování.

Obsluha zajišťuje optimalizaci skladby případných složek BRO, nastavení technologických parametrů a kontrolu chodu technického zařízení.

 

Více infromací k článku najdete zde

Strojírny Olšovec, s.r.o.

Olšovec 77
Olšovec
753 01
Česká republika

Tel.: +420 581 694 511
Fax: +420 581 694 514
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU