800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme protlak kanalizace
Výroba ohýbání dle přílohy
Výroba hřídele dle přílohy
Bourání ocelového komínu
Černění
5 nejnovějších nabídek
Vázací řetěz jakostní třídy 8 jednopramenný průměr řetězu 8mm nosnost 2000Kg
OVASLING, typ 2001 - jednodílný přivazovací pás, LC 1000 daN
Ocelové lano DIEPA X48 - P825C
Námořní přeprava
Hlavný brzdový valec d19 - Ursus

OKNOPLAST se podílel na rekonstrukci horní stanice lanovky na Ještěd

21/02/2014

oknoplast_413

Společnost OKNOPLAST, přední evropský výrobce plastových a hliníkových oken a dveří, dodala komponenty otvorových výplní na rekonstrukci horní stanice lanové dráhy na Ještěd. Rekonstrukce proběhla podle zadání jejího provozovatele, Českých drah, a provedla ji liberecká firma AL-PLAST, která se zabývá výměnou oken a dveří v průmyslových, veřejných i obytných budovách.

Rekonstrukce prošla několika etapami, při nichž byla provedena výměna původních oken za kvalitní hliníkové profily značky OKNOPLAST. Nová okna musí vzhledem k vysoké nadmořské výšce budovy a silným povětrnostním vlivům splňovat přísná kritéria, přičemž tím hlavním je odolnost. Použité hliníkové profily o tloušťce 86 mm s termoizolačními vložkami a trojskla s koeficientem tepelného průniku Ug na úrovni 0,6 W/m2K všechna tato kritéria splňují.

 

Lanovka na Ještěd patří mezi nejstarší klasické lanové dráhy v Česku. Je jednou z dominant Libereckého kraje a poprvé vyjela na vrchol Ještědu v roce 1933. Lanovka v současné době slouží jak k přepravě turistů, tak k zásobování horského hotelu Ještěd. Šikmá délka tratě je 1188 m s převýšením 401,7 m. Rekreační přepravu využívá průměrně 250 tisíc návštěvníků ročně.

 

 

Pro více informací kontaktujte:

Šárka Bláhová

PRAM Consulting s.r.o.

T: + 420 224 913 000

M: + 420 734 428 603

E: sarka.blahova@pram.cz

 

 

O společnosti OKNOPLAST

OKNOPLAST je dynamicky se rozvíjející firma s vybudovanou pozicí lídra na evropském trhu v oboru plastových a hliníkových oken. Nabízí plastová okna a dveře, hliníkové konstrukce, okna a venkovní dveře, rolety, příslušenství k oknům a v neposlední řadě odborné poradenství přizpůsobené individuálním potřebám zákazníků. OKNOPLAST je od roku 2012 top sponzorem italského fotbalového klubu Inter Milán a od roku 2013 sponzoruje také francouzský Olympique Lyon a německou Borussii Dortmund.

Firma OKNOPLAST vznikla v roce 1994 na základě zkušeností s výrobou moderních plastových oken a s využitím hlubokých znalostí jak tohoto odvětví, tak situace na trhu. V průběhu prvních deseti let své existence si společnost vybudovala postavení solidní značky a zařadila se mezi přední evropské výrobce plastových oken a dveří. V roce 2012 činil prodej firmy téměř více než jeden milion okenních jednotek. Podnik se skládá z výrobních hal s celkovou plochou 38 100 m2, moderních kancelářských budov, skladovacích a manipulačních ploch. OKNOPLAST v současné době zaměstnává přes 900 lidí.

Více o nadčasových oknech, dveřích, roletách, hliníkových produktech a řešeních pro zimní zahrady na www.oknoplast.cz.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU