800 400 464
banner
5 neuesten Anforderungen
Rozšíření veřejného osvětlení
Tabule
Rekonstrukce sportoviště
Náhradní díl
Nákup interiérových prvků
5 neuesten Angebote
Ředidlo Kunstharz (Kunstharz-Verdünnung)
Derogrund Ethylsilikat Zn
Deritex 40 HS
Neželezné kovy
Kruhový drát

Rychlost domácího internetu ovlivňuje příjmy domácností

11/10/2013

  • Na světě je první studie prokazující vliv rychlosti širokopásmového internet na příjmy domácností.
  • V zemích OECD se zvýšení rychlosti o 4 až 8 Mbps v průměru projeví zvýšením příjmů domácnosti v průměru o 120 USD měsíčně.
  • Rychlý internet pomáhá zlepšit schopnostericsson_103i, dovednosti i produktivitu. Podle analytiků vede právě ke zvýšení příjmů.

 

Nejnovější studie společnosti Ericsson (NASDAQ:ERIC) přinesla zjištění, že rychlost domácího internetu ovlivňuje výši příjmů domácnosti. Podle ní platí, že s rychlostí připojení stoupá i příjem členů domácnosti. Studie to vysvětluje tím, že širokopásmové připojení nabízí více možností jak se učit a zdokonalovat své schopnosti, dovednosti či produktivitu například prostřednictvím e-learningu či business služeb. Ericsson zrealizoval výzkum ve spolupráci s konzultační firmou Arthur D. Little a švédskou Chalmers University of Technology.

Studie definovala minimální práh zvýšení rychlosti internetu, který má statisticky významný dopad na příjmy domácností. Hodnoty se liší v závislosti od regionů a jejich ekonomické vyspělosti. Návratnost investice do rychlejšího internetu je vyšší v ekonomicky rozvinutějších zemích OECD*. Z výzkumu vyplynulo, že příjem domácností se v zemích OECD zvýší nejvíce při nárůstu rychlosti širokopásmového připojení o 4 až 8 Mbps - a to až o 120 USD za měsíc.

Naproti tomu u méně rozvinutých zemí (Indie, Čína, Brazílie) domácnosti nejvíce těží při zvýšení rychlosti broadbandu o 0,5 - 4 Mbps. V tomto případě si přilepší o 46 USD za měsíc.

Výsledky potvrzují názor, že příjmy domácností rostou tím víc, čím vyspělejší technologie v rámci širokopásmového internetu se používají. Výzkum bral v úvahu faktory, které mají vliv na příjem jednotlivce, jako věk, pohlaví, vzdělání, velikost domácnosti či typ zaměstnání.

Sebastian Tolstoy, viceprezident pro Radio Business Development and Strategy společnosti Ericsson dodává: "Výsledky jsou v souladu s naší starší studií, která sledovala vliv zvýšení rychlosti širokopásmového internetu na HDP ve 33 zemích, jakož i s dalšími podobnými studiemi. Všechny ukazují, že širokopásmové připojení k internetu má pozitivní vliv na ekonomiku. Nyní víme, že rychlost přístupu je důležitá a že zvýšení rychlosti připojení má pozitivní účinek i na příjmy domácností."

 

* Výsledky se vztahují k paritě kupní síly (PPP), tak aby odrážely absolutní úrovně daňových přiznání.

Poznámky pro redaktory:

Fotomateriál ke stažení: www.ericsson.com/press

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliardy švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com 
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com

Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

 

PRAM Consulting s.r.o.

Anna Hroudová

Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: anna.hroudova@pram.cz

www.pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU