banner
5 latest demands
Pálení dílů
Dodávka ohraňovacího lisu
Výroba jednoúčelového zařízení
Kovovýroba, svařování
Zhotovení podlahy, malířských a zednických prací v domě
5 latest offers
Prodám vstřikovací lis Zhafir Zeres II ZE1200/430 B ElecktricHybrid
VOLNÉ KAPACITY PRO LAKOVÁNÍ !!! Kusová a sériová výroba !!
Třífázový frekvenční měnič GD10-0R7G-S4-B GD10
HUTNÍ Materiál, trubky - ihned k prodeji!
PC vytlačovací - čirá

Mobilita zítřka - Provozně bezpečné navrhování valivých ložisek a jejich klecí pro kolejová vozidla

28/02/2017

 

 

schaffler_300

 

Velmi silné trendy, které se týkají globalizace, urbanizace, digitalizace, nedostatku zdrojů, obnovitelné energie a rostoucí potřeby dostupných řešení mobility, vedou k tomu, že se požadavky trhu a obchodní modely mění a roste i jejich dynamika. Společnost Schaeffler vyvinula svou strategii rozvoje s ohledem na tyto měnící se požadavky zákazníků a trhu, aby využila enormní růstový potenciál v této oblasti. Schaeffler aktivně spoluvytváří oblasti zájmu, jako jsou ekologické pohony, městská a meziměstská mobilita nebo energetický řetězec, kterým se spolu se svými zákazníky a obchodními partnery věnuje v rámci vlastního výzkumu i vývoje. Jako globální dodavatel automobilek a dalších průmyslových odvětví nabízí společnost Schaeffler odpovídající řešení pro „mobilitu zítřka“.

Při vývoji moderních kolejových vozidel je třeba zohlednit nejvyšší požadavky na jízdní komfort, hospodárnost, spolehlivost a bezpečnost použitých komponent. Rozhodující roli přitom hrají valivá ložiska. Nápravová ložiska se nacházejí v místě spojení dvojkolí a rámu podvozku, kde jsou vystavena extrémním zatížením. Vysokým otáčkám, teplotám, zatížením, vibracím a rázům však musejí odolávat i ložiska, která se nacházejí v uloženích trakčních motorů a převodovek. Přesným dimenzováním ložisek a klecí je možné zajistit bezchybné fungování ložisek až do konce jejich životnosti, resp. dosáhnout nižších nákladů a snížit časovou náročnost údržby a zkrácení doby odstávek.

Úsek kolejové techniky průmyslové divize společnosti Schaeffler vyvíjí a produkuje pod značkami INA a FAG v těsné spolupráci s výrobci a provozovateli vhodná řešení pro každou ložiskovou aplikaci v kolejových vozidlech. Spektrum produktů společnosti Schaeffler zahrnuje nápravová ložiska, včetně ložiskových těles, a také ložiska a komponenty pro trakční motory a převodovky, pro kloubová spojení vagónů a naklápěcí techniku, stejně jako pro dveřní systémy a řadu dalších aplikací. Nápravové ložiskové jednotky s integrovanou senzorikou umožňují měření otáček za jízdy, potřebné k řízení různých informačních systémů, například ovládací soustavy brzd a systému protismykové ochrany kol (WSP), tachometrických funkcí, ovládání dveří a návěstních soustav. Ke zvýšené provozní bezpečnosti přispívají i teplotní signály. Díky průběžnému měření teplot v rámci monitorování ložisek je možné rozpoznat problémy už v raném stádiu a zajistit tak jejich včasné odstranění. Schaeffler má více než 100 let zkušeností z oblasti kolejové techniky. Díky tomu může nabídnout zákazníkům rozsáhlé technické kompetence a nejvyšší kvalitu i dokonalou optimalizaci produktů pro každou oblast použití.

Mezi další servisní služby patří kromě individuálního aplikačního poradenství a know-how odborníků z oblasti vývoje společnosti Schaeffler také nasazení nejmodernějších simulačních a výpočetních programů pro zajištění optimálního výběru produktů (např. softwaru k výpočtu valivých ložisek Bearinx® nebo CABA3D). V zájmu zvýšení bezpečnosti každodenního provozu či minimalizace známek opotřebení a náročnosti údržby provozuje Schaeffler v Německu a v Číně navíc i akreditované zkušebny, které umožňují posuzování výkonnosti nápravových ložisek pro drážní aplikace. Lze tak provádět testování až do rychlosti 600 km/h. Je také možné testovat nápravová ložiska, která jsou při použití v nákladní dopravě vystavena značnému zatížení při převozu nákladu o hmotnosti až 40 tun na nápravu. Jako zvláštní službu nabízí divize Schaeffler Industrial Aftermarket (IAM) kvalifikovanou a ekonomicky výhodnou renovaci železničních ložisek.

 

 

Celý článek a fotogalerii najdete na odkaze ZDE

 

 

lozis_386

 

lozis1_450

 

 

 

Více fotografií najdete ZDE

 

Schaeffler CZ s.r.o., ložiska všeho druhu

Průběžná 74 a
Praha 10 - Strašnice
100 00
Česká republika

Tel.: +420 267 298 111
Fax: +420 267 298 110
E-mail:
Internet:

 Do you want to be informed about demands before others? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU