800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka gastroservisu
Slévárenské bedny
Rekonstrukce kulturního domu
Přeprava D/Pfarrkirchen - CZ/Olomouc
Stavební úpravy haly a administrativní budovy
5 nejnovějších nabídek
Prodej brambor konzumních odrůd Adéla a Terka žluté, dále Bela a Redana červené
Pokládka zámkové dlažby
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Prášková lakovna

BEARINX 10.0: Nyní zahrnuje i řadu ložisek TORB

01/07/2016

 

schaeffler_300_02

 

Navrhování ložisek s využitím systémových znalostí

BEARINX 10.0: Nyní zahrnuje i řadu ložisek TORB – nové funkce jsou také v zákaznických verzích

 

Už podesáté přicházejí inženýři ze společnosti Schaeffler s přepracovanou verzí osvědčeného výpočetního softwaru BEARINX, dostupného uživatelům z celého světa. Tvůrci rozšířili možnosti výpočtů při dimenzování valivých ložisek, umožnili detailní zohlednění ozubení a do programu začlenili univerzální komponentu OptiKit, sloužící k optimalizaci libovolných parametrů. Díky novému uspořádání zadávacích dialogů se software nyní lépe ovládá. Mnohých vylepšení doznal i výběr ložisek. Integrována jsou toroidní ložiska (TORB), která přišla na trh v roce 2015. Tyto produkty kombinují možnost nastavování úhlu naklápěcího soudečkového ložiska s možností posouvání v axiálním směru válečkového nebo jehlového ložiska. Funkce výběru ložisek také zahrnuje možnost libovolně kombinovat řady valivých prvků v rámci jednoho ložiska. To může být zajímavé třeba v případě návrhu asymetrického dvouřadého ložiska, které musí odolávat vysokým, ale v obou směrech rozdílným axiálním zatížením. Mnohá z vylepšení se týkají i zákaznických verzí softwaru BEARINX, které společnost Schaeffler nabízí externím uživatelům.

Zákaznické verze softwaru BEARINX

BEARINX představuje výkonný nástroj, který inženýrům firmy Schaeffler umožňuje navrhovat a konfigurovat uložení v komplexních systémech a jejž mohou v rámci koncernu využívat po celém světě. Na přání mnoha klientů, kteří si chtějí navrhovat vlastní aplikace, jsou k dispozici i zákaznické verze softwaru BEARINX. Ty sestávají z jednotlivých výpočetních modulů, extrahovaných za tímto účelem z plné verze programu. Tyto moduly jsou k dispozici zákazníkům, aby se mohli intenzivně zapojit už do rané fáze vývoje produktů. Nabídka zahrnuje moduly BEARINX-online Easy pro každého, výpočty BEARINX-online pro zákazníky společnosti Schaeffler, odbytové partnery i vysoké školy a lokální verzi BEARINX-VIP pro vývojové partnery.

Zákaznické verze softwaru BEARINX využívají databázi ložisek, která obsahuje všechna katalogová ložiska značek koncernu Schaeffler. Skrytě se ukládají i data týkající se vnitřního osazení ložisek, která se následně zohledňují při výpočtu životnosti. Výsledné výpočty jsou tak podstatně kvalitnější, než když se při návrhu ložiska používá aproximace, neboť se přihlíží jak k profilovým datům valivých drah, tak i k valivým prvkům.
Další informace o různých zákaznických verzích programu naleznete na adrese www.schaeffler.cz.

Ekonomicky výhodné využívání modulů BEARINX pro zákazníky

Zákaznické verze jsou velmi zajímavé i z hlediska nákladů. Nejširší okruh zákazníků, tvořený více než 12 000 registrovanými uživateli, využívá v současné době řadu BEARINX-online Easy, která je dostupná na internetu. Oblíbené jsou i moduly BEARINX-online, jejichž využívání je upraveno smluvně – zákazníci společnosti Schaeffler zaplatí jen jednorázovou náhradu nákladů při zavedení. Vysoké školy však mohou v rámci výuky využívat software BEARINX-online bezplatně.

BEARINX-online Easy pro každého

Výpočetní moduly řady Easy jsou vytvořeny na bázi asistentů z plné verze programu a jsou po prvotní registraci bezplatně přístupné na internetu. O jejich oblibě svědčí zvyšující se počet uživatelů. Nabídka řady BEARINX-online Easy nyní zahrnuje následující moduly:

  • BEARINX-online Easy Linear
  • BEARINX-online Easy Friction
  • BEARINX-online Easy Linearsystem
  • BEARINX-online Easy Ballscrew
  • BEARINX-online Easy RopeSheave
  • BEARINX-online Easy Emachine

BEARINX-online pro zákazníky a odbytové partnery společnosti Schaeffler a pro vysoké školy

Výpočty modulů BEARINX-online se odvozují na systémové úrovni z plné verze programu a omezenému okruhu zákazníků nabízejí i rozsáhlejší možnosti výpočtů a analýz:

  • BEARINX-online pro výpočty hřídelí
  • BEARINX-online pro výpočty vřeten
  • BEARINX-online pro výpočty lineárních prvků

Využívání těchto modulů se řídí příslušnou smlouvou a je spojeno s počátečním školením a zaplacením jednorázové úhrady nákladů tohoto školení. Poplatky za údržbu a poskytnutí licence se neplatí. Výpočty probíhají online, instalace na straně zákazníka není potřebná. Po uzavření smlouvy o používání obdrží zákazník své přístupové údaje (jméno a heslo) a získá tak možnost vytvářet vlastní výpočetní modely hřídelových systémů a analyzovat možnosti jejich uložení.

 

00_192

 

Celou tiskovou zprávu najdete zde

 

 

Schaeffler CZ s.r.o., ložiska všeho druhu

Průběžná 74 a
Praha 10 - Strašnice
100 00

Tel.: +420 267 298 111
Fax: +420 267 298 110
E-mail:
Internet:

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU