800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Boom stojacích sáčků

16/10/2013

obal1_227Zákazníci v Nizozemsku vloni dostali novou alternativu při nákupu domovních nátěrových hmot pro menší plochy – Paletto Mix & Shake – stojací sáček s pohodlnou nalévací hubičkou a integrovaným držadlem vzadu v kombinaci s kolorantem v tubě. 2,5l sáčky obsahují dva základní nátěry: pastelový nebo sytý, kdežto 32 barevných odstínů přichází v samostatných 100ml tubách. Tubu kutil doma vyprázdní do sáčku a ten protřepe. Červený kolorant v sáčku pastelového nátěru dá jemný odstín růžové, v syté nátěru dává jasně růžovou. Jedna tuba plus sáček stojí cca 25 eur a vydá na 11 m2 plochy. Madelon Dicková, marketingová manažerka, Coldec, připouští, že je systém dražší, ale firma cílí na zákazníky s větším zájmem o kvalitu, hodnotu a pohodlí. A jakmile výrobce barev Coldec objevil sáček NorSpoutBag od Mondi, bylo rozhodnutoZa prvé proto, že zatím řádný jiný výrobce tento systém nedodává a grafika na obalu jistě upoutá. Za druhé lze mnohem plošší a skládací sáčky dodávat k plnicí lince Coldecu v méně zásilkách než plastové kbelíky. Za obsah vypotřebujete do poslední kapky. „Uvnitř zbude tak málo barvy, že spotřebitel může sáček vyhodit do domácího odpadu, nemusí hledat kontejner na nebezpečné chemikálie.“ Mondi popisuje kotoučový materiál jako „standardní koextrudovaou fólii“ s nalaminovaným orientovaným PA, který je na rubu potištěn osmibarevným flexotiskem. Sáčky se vyrábějí na stroji od B&B-MAF u Mondi Steinfeld v Německu, ale lze je objednat i z Jacksonu v USA. Integrované nalévací hrdlo a víčko jsou tvořeny z PP základny a 25mm PE víčka, oba vyráběmé vstřikováním u Menshenu. Barva se plní na volumetrickém systému spouštěném pedálem, který z velké části sestavil prezident firmy Coldec Ron Bleize. Pokud se objemy budou zvětšovat, bude instalován mnohem automatičtější plnicí i uzavírací systém. Obal vyhrál cenu Obal roku od Association for Dressings & Sauces, která ho považuje za vynikající pro dresingy a omáčky.        


Výrobce domácích potravin Le Grand ze St-Joseph-du-Lac v Quebecu se proslavil díky pestu v sáčích. Nejnovější bezmléčná veganská krémová omáčka na těstoviny, známá na kanadských trzích jako rosée, se nabízí v klamně realistické staromódní zavařovací sklenicí, vč. ručně psaných visaček na provázku. obal2_188_02Výrobcem falešných zavařovaček je Flair Flexible Packaging. 300ml sáček do mikrovlnky má vyseknutý odtrhávací cap s fotokvalitou. Složení třivrstvého laminátu minimalizuje přenos kyslíku a maximalizuje dobu skladovatelnosti. Uvedena byla v Kanadě v únoru a na amerických regálech se očekává v září.

Lidé v Nature’s Coffee Kettle přišli s nápadem na zjednodušení přípravy kávy mimo domov. Do sáčku se nalije horká voda přes vnitřní filtr naplněný čerstvě praženou mletou kávou. Po pár minutách se po uchopení vyseknutého ouška dvěma prsty nalije překapaná káva přes druhý otvor s hubičkou do šálku. Izolační vlastnosti speciálně navrženého vícevrstvého měkkého sáčku dovolí manipulaci i při plnění vroucí vodou. Sáček od Flair Flexible Packaging nese celoplošnou grafiku a ergonomické vyseknuté ouško.

Biovinařství Gilles Louvet z jižní Francie představilo řadu tří ovocem inspirovaných vinných odrůd – White Fruit, Red Fruit, a Rosé Fruit – v ekologickém 1,5l stojacím sáčku. Biovína Green PicNic přicházejí na trh v měkkém stojacím sáčku s hubičkou BarrelPaQ od skupiny Redi-2-DrinQ. Sáček z fólie by měl nabídnout uhlíkovou stopu rovnající se 20 % tradičních skleněných obalů a skladovatelnost osm týdnů v chladničce po otevření. Otevření je snadné, otvor pro držení se netrhá, sáček je lehký a dovoluje rychlé vychlazení v chladničce i nalévání bez námahy s klasickou plastovou pípou.


voda_232Přírodní pramenitá voda Chilling Rocks od Redi-2-DrinQ BevPaQ ze Sarasoty na Floridě spoléhá na 0,5l stojací sáček kvůli pohodlí a udržitelnosti. Produktová manažerka Sandy Christensenová: „Snadno uchopitelný měkký sáček s uzávěrem bezpečným proti soplknutí se pohodlně vejde do držáků na kelímky, aktovek, školních batohů. Je také ekologický, s malou uhlíkovou stopou proti tuhým obalům.“ Spotřebuje se na něj o 95 % méně polymeru než na PET lahev a má delší životnost bez toxického louhu a bisfenolu-A (BPA). Formát představuje alternativu pro příležitosti či místa, kde voda v PET lahvi není prakická, nebo je dokonce zakázaná. Hotový sáček dodává FlexSource, vyrábí se z laminátu na rubu potištěný PES/nylon/lineární LDPE. Plní se ve stroji PPI Model PSG Ace rychlostí asi 60 ks/min. Pozoruhodný je opakovaně uzavíratelný, twist-off, snadno uchopitelný trojúhelníhový uzávěr a patentovaný fitment vstřikovaný z PPiTG s dírkami pro průchod vzduchu, kdyby byl náhodou polknut dítětem. Samotěsnicí, nekapající hrdlo funguje po odstranění víčka; sáček se musí stisknout, aby voda vytekla. Potišten obrazem kamenitého vodopádu viditelným skrz přední panel, vzadu je také vytištěno logo Earth Charter US, SECAMP (Sustainable & Environmental Conscious Approach to Machine/Pouch making), kód QR a dále prohlášení o nulové uhlíkové stopě při spalování. Po úspěšném testu ho prodává pět lékáren Walgreens na Floridě, dále je k sehnání online přes The Arris Waters-Division of Agua del Matador v balení po šesti, třiceti nebo 1200 kusech.

 

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU