800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

DIFUZNĚ UZAVŘENÉ A DIFUZNĚ OTEVŘENÉ STAVBY

27/09/2013

12892_300

 

Společnost HK-Dřestav s. r. o. staví pro řadu svých klientů na celém území republiky montované domy z celostěnných, prefabrikovaných, certifikovaných panelů, z kvalitních KVH hranolů a atestovaných materiálů, vyrobených ve výrobní hale a následně montovaných na základové desce. Předností je betonová podlaha v přízemí i v podlaží, podlahové topení ve standardu, odborný stavební dozor při výstavbě. Domy pro své klienty staví včetně základové desky, přičemž nabízí certifikovaný difuzně uzavřený i difuzně otevřený systém.

 

Tyto pojmy vznikly při snaze popsat dva různé způsoby, jak se ve dřevostavbě vypořádat s vlhkostí proudící skrz obvodové konstrukce vytápěného objektu. Jedná se o vzdušnou vlhkost, tedy páru, rozpuštěnou ve vzduchu. Během topné sezóny proudí vlhkost zevnitř objektu skrz obvodové konstrukce směrem ven (nejspíš asi tomu se lidově říká, že zeď „dýchá“) a dostává se tak ještě v samotné konstrukci do chladnější zóny, kde může zkondenzovat a dále se hromadit. Ke kondenzaci v místě tzv. rosného bodu (tedy místa, kde je již tak chladno, že se pára již není schopna ve vzduchu udržet rozpuštěná) u zděných staveb běžně dochází. Pokud je takový bod ještě v rámci konstrukce, znamená to, že se nám do konstrukce může dostávat voda a to jistě není žádoucí, zvláště pak v případech, kdy by jí dále v cestě měla stát nějaká překážka, která by znemožnila anebo zpomalila její vypaření. V této vrstvě je pak zeď skutečně mokrá. Pro dřevostavbu by tento stav znamenal katastrofu.

 

bez_nzvu_492 hk_692

 

Difusně uzavřené stavby

Aby k rosnému bodu ve dřevostavbě nedocházelo, obvodové konstrukce jsou na jejich vnitřní straně opatřovány difuzní clonou (překážkou proti prostupu vodní páry). Jednotkou difuzního odporu této clony nebo jakékoliv vrstvy jiného materiálu je hodnota Sd [m], tedy jak tlusté vrstvě vzduchu daná vrstva materiálu odpovídá. Pokud je hodnota difuzního odporu této clony vysoká, je u nás zvykem ji nazývat „parotěsná zábrana“, ta pak zabraňuje vnikání vlhkosti do konstrukce. Stejně tak venkovní izolace zamezuje vstupu vlhkosti do stěny z exteriéru. Takovou skladbu nazýváme difuzně uzavřenou.

 

Difusně otevřené stavby

V difuzně otevřené stavbě jsou vrstvy obvodové konstrukce vyřešeny tak, aby vlhkost měla možnost projít stěnami ven. Ve skladbě jsou proto použity materiály, kde je hodnota difuzního odporu nižší, tedy vhodná pro difuzně otevřené skladby. Tyto materiály nazýváme „parobrzdou“.

 

 

HK-Dřestav nabízí individuální přístup, komplexní servis od návrhu až k výstavbě domu, kvalitu zpracování v pasivním a nízko-energetickém standardu, certifikaci výrobku, finanční bezúhonnost. Výstavba individuálních a typových projektů stojí na základech dlouholeté zkušenosti a působnosti v oboru.

 

Na firemních internetových stránkách www.drestav.cz naleznete přehled vzorových a referenčních domů v sekci „právě stavíme“, případně Vám rádi poradíme na bezplatné informační lince 800 606 505.


Využijte nabídky na bezplatnou konzultaci a přijeďte se podívat na náš vzorový dům do Sedlčan, kde se budou konat ve dnech 4. – 5. a 25. – 26. října mezi 9 – 16hod. dny otevřených dveří. Dále od 1. listopadu v pravidelné otevírací době od 10. do 18. hodin od úterý do soboty.

 

 

 

HK-Dřestav s.r.o.

Adresa sídla společnosti: Doublovičky 11, 264 01 Sedlčany

   
   
Telefon: +420 318 820 012
Fax: +420 318 841 113
Mobil: +420 739 706 193
Email: info@drestav.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU