800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Výroba obalu dle přílohy
Krycí deska
Výroba zábradlí
Obrábění dle přílohy
Obaly,boxy,palety
5 nejnovějších nabídek
Předúprava žárového zinku - Sweeping
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C

Eaton Elektrotechnika hospodařila s o 14 % vyšším čistým ziskem

18/12/2012

eaton_714Nově auditované výsledky za loňský rok vypovídají o obratu více než 5,34 miliardy korun; to společnosti letos zajistilo mj. 90. příčku mezi nejvýznamnějšími firmami ČR v soutěži Czech TOP 100.

 

Praha, 17. prosince 2012Eaton Elektrotechnika s.r.o., která je u nás významným výrobcem a distributorem elektrotechnického zařízení, zveřejnila v těchto dnech své auditované výsledky hospodaření za minulý rok. Čistý zisk vzrostl o 14 % a celkové tržby dosáhly 5,34 miliardy korun.

 

Společnost Eaton Elektrotechnika dosáhla v roce 2011 čistého zisku 139,4 mil. korun, tedy o 17,5 mil. korun více než v roce 2010. Meziroční vývoj tržeb společnosti se pohyboval v posledních třech letech: 5,524 mld. Kč (2009), 5,167 mld. Kč (2010) a 5,341 mld. Kč (2011).  

 

 „Naše společnost vykázala za uplynulý rok tržby v celkové hodnotě 5,34 miliard korun. Vzhledem k tomu, že jsme očekávali meziroční nárůst do 10 %, jsme s těmito výsledky skutečně spokojeni,“ říká Dušan Pirich, Country Sales Manager Eaton pro ČR a Slovensko. „I přes nepříznivé podmínky na trhu se nám stále daří a za letošní rok očekáváme obdobný nárůst,“ dodává Dušan Pirich.

 

Vývoz zajišťuje většinu obratu

Eaton Elektrotechnika s.r.o. vyváží do zemí bývalého Sovětského svazu, bývalé Jugoslávie a do strategických regionů, jako je Kazachstán, Chorvatsko nebo Bělorusko. Vývoz tvořil za loňský rok přes 86 % celkového obratu společnosti.

 

Mezi nejúspěšnějšími firmami

Hospodářské výsledky za loňský rok zařadily společnost Eaton Elektrotechnika mezi velmi úspěšné společnosti u nás. V letošním žebříčku Czech TOP 100, která hodnotí nejvýznamnější firmy České republiky, se umístila společnost Eaton Elektrotechnika na 90. místě. Posunula se tak oproti roku 2010 o čtyři příčky výše. Rovněž obhájila 6. příčku v žebříčku firem TOP100 ICT.

 

Více informací získáte na našich kontaktech níže nebo na stránkách http://www.eaton.cz.

 

 

Zuzana Medlíková                                         Lucie Kuhnová  

PR manažer                                                     Head of Marketing & Communication CZ & SK

 

T: +420 739 01 91 91                                        T: +420 267 990 464

E: zuzana.medlikova@justC.cz                         E: LucieKuhnova@eaton.com   

H: www.justC.cz                                               H: www.eaton.cz

 

Just Communication s.r.o.                              Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Dlouhá 16                                                        Komárovská 2406
110 00  Praha 1                                                193 00  Praha 9

 

 

O společnosti Eaton Elektrotechnika

Eaton Elektrotechnika s.r.o., výrobce přístrojů pro domovní a průmyslové elektroinstalace, přístrojů pro distribuci elektrické energie a záložních zdrojů patří od dubna roku 2008 do skupiny Eaton Corporation. Společnost vstoupila na český trh v roce 1993. V září 2009 změnila společnost v souvislosti  s integrací do skupiny Eaton název z Moeller na Eaton Elektrotechnika s.r.o. Významnou součástí společnosti Eaton Elektrotechnika je výrobní závod v Suchdole nad Lužnicí, kde se vyrábějí proudové chrániče a jističe a rozváděčové skříně. Se svými více než tisíci pracovníky se společnost řadí mezi nejvýznamnější zaměstnavatele v Jihočeském kraji.

Důležitou roli v rámci koncernu plní také distribuční a skladové centrum BDC v Pohořelicích u Brna, které zajišťuje dodávky celého sortimentu produktů Eaton a Moeller zákazníkům v České republice a zemích střední a východní Evropy.

V letošním žebříčku Czech TOP 100 nejvýznamnějších firem České republiky, se umístila na 90. místě, tímto se posunula o čtyři příčky výše oproti roku 2010. Dále obhájila 6. příčku v žebříčku TOP100 ICT a celkově v roce 2011 dosáhla tržeb ve výši 5,34 mld. Kč.

Začátkem roku 2012 otevřela skupina Eaton vlastní inovační centrum ve Vědeckotechnickém parku v Roztokách u Prahy, své první v Evropě a páté na světě.

Více informací získáte na stránkách http://www.EatonElektrotechnika.cz nebo http://www.Eaton.cz.  

 

O společnosti Eaton Corporation plc

Eaton Corporation plc je diverzifikovaná společnost zabývající se správou napájení. Poskytuje energeticky účinná řešení, která pomáhají zákazníkům efektivněji řídit spotřebu elektrické, hydraulické a mechanické energie.

Eaton Corporation plc je světovým technologickým lídrem v oblasti elektrických komponentů, systémů a služeb pro kvalitní napájení, rozvody a řízení energií, přenosu energií, osvětlení a elektroinstalačních produktů; řízení hydraulických hnacích systémů a služeb pro průmyslová a mobilní zařízení; letectví, hydraulických a pneumatických systémů pro komerční a vojenské použití; a hnacích a pohonných systémů pro výkon, úsporu paliva a bezpečnost nákladních a osobních vozidel.

V roce 2012 Eaton získal společnost Cooper Industries. Nyní má společnost, Eaton Corporation plc, přibližně 100.000 zaměstnanců a prodává své výrobky zákazníkům ve více než 150 zemích světa.

Více informací získáte na stránkách http://www.Eaton.eu.  

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU