800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Poptáváme materiál 19 452
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Ekologická zátěž při výrobě plaveného skla klesá

28/11/2013

guardian_284

Guardian, světový výrobce plaveného skla, stejně jako ostatní výrobci pečlivě sleduje ekologickou zátěž, která při výrobě vzniká. Dobrou zprávou je, že se daří dlouhodobě snižovat emise i energetickou náročnost při výrobě, což přispívá ke kvalitnějšímu životnímu prostředí a omezuje potenciál globálních změn klimatu.

Dopady výroby plaveného skla v Evropě a posouzení životního cyklu zkoumala společnost PE International. Plavené sklo se vyrábí z primárních surovin jako je písek, soda, dolomit, vápenec, ale i skleněné střepy.

Tyto suroviny se taví při velmi vysokých teplotách v pecích na sklovinu, která se následně vylévá na roztavený cín. Cínovou lázeň sklo opouští jako jednotný skleněný pás. Výsledkem jsou skleněné tabule o rozměrech 3x6 metrů, jejichž tloušťka se pohybuje na škále od 3mm do 15mm. Na skleněné tabule je možné dále nanášet funkční vrstvy oxidu kovů pomocí magnetronové technologie nebo z nich vytvářet vrstvená bezpečnostní skla.

K ekologické zátěži v podobě vyprodukovaných emisí CO2 nejvíce přispívá samotná výroba  - z 57 %. Výroba potřebné energie pak tvoří 16 % a produkce potřebných materiálů 27 % emisí CO2, potřebných k výrobě 1 kg plaveného skla (nyní jde celkem o 1,32 kg CO2). Toto množství se daří dlouhodobě snižovat. Pozitivní také je, že emise CO2 tvoří 95 % všech emisí s vlivem na globální změny klimatu. Ostatní emise tvoří pouhých 5 %.

Největší podíl na emisích CO2 při produkci materiálů pak tvoří produkce uhličitanu sodného (87 %). Z energetických zdrojů pak 62 % vyprodukuje výroba elektřiny. Protože celkově energetické emise klesají a také samotná produkce a výroba je stále ekologičtější, dá se předpokládat postupné snižování zátěže na životní prostředí i v budoucnu. Snahou společnosti Guardian je vyrábět ekologické sklo s využitím nejmodernějších technologií, a to co nejekologičtěji.

Projektování budov, které zkvalitňují vnitřní prostředí a současně chrání přírodu, je cílem metodiky hodnocení LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), kterou vytvořila americká Rada pro ekologicky šetrné budovy. Metodika LEED propaguje trvale udržitelné budovy udělováním bodů za nižší spotřebu energie, zlepšení kvality vnitřního prostředí a podporu celostního, trvale udržitelného přístupu k budovám. Produkt SunGuard® Advanced Architectural Glass získal body v pěti ze sedmi kategorií hodnocených touto metodikou. V rámci České republiky je možné uvést realizaci Green City Court v Praze 4 nebo Špilberk Offices v Brně, kde bylo sklo SunGuard® Advanced Architectural Glass použito.

 

 

 

O společnosti Guardian

Guardian je globální výrobce plochého skla, hotových výrobků ze skla, izolace ze skelných vláken a dalších stavebních materiálů pro komerční a rezidenční stavby. Vedení společnosti sídlí v Auburn Hills v americkém státě Michigan. Součástí společnosti je i SRG Global Inc., která je jedním z největších globálních dodavatelů vysoce kvalitních lakovaných a pochromovaných plastových dílů pro automobilní průmysl. Díky vlastnímu výzkumu v Science & Technology Center udává Guardian inovační trendy v technologii nanášení tenkých povlaků z ušlechtilých kovů na sklo magnetronovou metodou a v dalších vyspělých technologiích. Guardian spolu s dceřinými společnostmi a pobočkami zaměstnává 18 000 lidí ve výrobních podnicích v Severní Americe, Evropě, Jižní Americe, Asii, Africe a na Blízkém a Středním východě. Více informací najdete na http://www.guardian.com

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

PRAM Consulting s.r.o.

Anna Hroudová
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: anna.hroudova@pram.cz

www.pram.cz

 

Guardian Česká republika

Michal Hronský

e-mail: mhronsky@guardian.com

 

Guardian Česká republika

Radek Matyáš

e-mail: rmatyas@guardian.com

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU