800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Servis - řetězové kladkostroje
Výroba dílů dle přílohy
Měřící hřídel
Aplikace na propojení iPhone s PC s OS Windows
Aktualizace webu
5 nejnovějších nabídek
BRUSKA DVOUKOTOUČOVÁ BSL 500
Opracování / čištění / finální úprava a balení polotovarů z výroby - volná kapacita
Nabízíme volné kapacity - balení / pytlování – např. pelety, uhlí na gril….
Nosič kontejnerů DAF LF
Truhlářská výroba

Elektromobilita má ve společnosti Siemens zelenou

05/03/2014

 

Jako první společnost v České republice zařadí Siemens do svého firemního vozového parku nový elektromobil BMW i3. Ten má karoserii vyrobenou z karbonu, který zajistí nejen o 30% nižší hmotnost, než kdyby byl vyroben z hliníku, ale i nižší spotřebu. V interiéru jsou navíc použity materiály z obnovitelných zdrojů. Moderní technologie zvyšují dojezd elektromobilu BMW i3 na čistě elektrickou energii až na 200 km. Vzhledem k rychle rostoucí síti nabíjecích stanic se jeho dojezd značně zvyšuje. Společnost Siemens zprovoznila své první dvě veřejné dobíjecí stanice již v červnu 2011 před firemní centrálou v pražských Stodůlkách.

„Ochrana životního prostředí, společenská prospěšnost a respekt k prostředí, ve kterém podnikáme, patří k základním hodnotám společnosti Siemens. Portfolio ekologických výrobků a technologií tvoří přes 40% obratu firmy. Ekologické chování firmy podporujeme i uvnitř společnosti. Jedním z kroků je například snaha o snížení ekologické zátěže našeho vozového parku nejen prostřednictvímsnížení produkce CO2, ale i používáním elektromobilů," říká Ivo Hykyš, vedoucí oddělení Fleet managementu společnosti Siemens. „ V kategorii Inovátor v životním prostředí v rámci ocenění TOP odpovědná firma jsme získali druhé místo za projekt Ekologická flotila aut Siemens, což jasně ukazuje naše výsledky v oblasti ekologického chování," dodává.

Ekologické chování podporuje společnost Siemens i snahou o snížení ekologické zátěže svého vozového parku, který čítá 700 aut. V minulých 10 letech se dařilo postupně snižovat průměrnou spotřebu i emise výfukových spalin CO2 až o 15% meziročně. Propracovaná interní pravidla snížila emise CO2 u nově pořizovaných služebních automobilů o dalších 18 %. Velkou podporou pro snížení ekologické stopy bylo zahájení soutěže o nejúspornějšího řidiče - soutěž zaměstnanců o nejnižší průměrnou spotřebu a nejvyšší dosaženou úsporu paliva u firemních automobilů. Za 9 měsíců trvání soutěže ušetřili zaměstnanci společnosti Siemens 65 tun CO2.

 

 

auto_580

 

 

www.technickytydenik.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU