banner
5 nejnovějších poptávek
Poptávka - Sháním firmu na zhotovení zábradlí a schodiště, Děčín, Ústecký kraj , nerez prvky
Poptávka - Kovovýroba viz příloha, řezání vodním paprskem nebo laserem
Poptávka - Dřevěná okna
Poptávka - Sádrokartonářské práce, suchá výstavba, střední Čechy
Poptávka - Fotovoltaika, včetně montáže a připojení
5 nejnovějších nabídek
OHÝBAČKA BETONÁŘSKÉ OCELI - SPECIAL 32S
Jsme dodavatelé gabionových sítí a plotů z České republiky, gabionové sítě
Výroba pryžové moučky
Mitsubishi Colt , náhradní díly
Lis Typ ELS xx DEU

Ericsson:nejdůležitější zprávy ze Světového mobilního kongresu 2013

22/03/2013

  • ericsson_103Firmy Ericsson a China Mobile uskutečnily první hlasový přenos ve vysokém rozlišení v duálním režimu v síti LTE založené na čipových sadách pracujících ve vícemódovémrežimu.
  • První kompletní řešení k vysílání videopřenosů v sítích LTE na světě.
  • Firmy Orange, Ericsson a Qualcomm úspěšně předvedly v praxi první technologii k doplňkovému stahování obsahu využívající frekvence pásma L.
  • Firmy Ericsson a SAP oznámily novou kombinaci cloudovýchřešení pro vzájemnou komunikaci mezi zařízeními, která firmám zvýší efektivitu.
  • Ericsson definuje vývoj cloudových řešení.

 

Firmy Ericsson a China Mobile uskutečnily první hlasový přenos ve vysokém rozlišení v duálním režimu v síti LTE založené na čipových sadách pracujících ve více režimech 

Ericsson úspěšně podpořil firmu China Mobile při předvedení prvního hlasového přenosu ve vysokém rozlišení v síti LTE (VoLTE) mezi technologiemi TD-LTE a LTE FDD. Využil k tomu modemThor LTE od firmy ST-Ericsson a quad mode čipové sady od firmy Renesas Mobile. Úspěšně předvedený přenos bude základem definitivního komerčního spuštění hlasových přenosů v síti TD-LTE.Technologie TD-LTE a LTE FDD jsou si z více než 90 % technicky podobné – to umožňuje, aby obě sítě a koncové čipové sady sdílely společnou komerční platformu.Firma China Mobile, která na Světovém mobilním kongresu vystavovala poprvé, předvedla řadu inovativních aplikací pro integrované prostředí sítí LTE TDD/FDD a doposud nejucelenější konvergované koncové řešení TD-LTE.

Ericsson bude i nadále spolupracovat s China Mobile na podpoře a komerčním rozšíření technologie TD-LTE.

Více informací naleznete zde.

První kompletní řešení k vysílání videopřenosů (broadcasting) v sítích LTE na světě

Vzhledem k rostoucím požadavkům mobilních účastníků na přístup k mediálnímu obsahu na všech svých zařízeních, mobilním sítím budou v blízké budoucnosti dominovat televizní a videopřenosy a podíl mobilního datového provozu v nadcházejících 3-4 letech vzroste ze 40 na 90 %. Přední provozovatelé mobilních sítí si již uvědomují potenciál, který sítě LTE skýtají.Díky své vysoké rychlosti a kapacitě umožní síť LTE dodávat obsah vysoké kvality (zejména video) komukoliv, kdekoliv a kdykoliv s použitím tří nových standardů pro videopřenosy přes LTE sítě.Nové řešení firmy Ericsson pro vysílání v síti LTE pozvedává zážitek ze sledování videa na novou úroveň a nabízí nejvyšší kvalitu videoobsahu z oblíbených událostí se zaručeným dodáním uživatelům.

Základem řešení pro vysílání v síti LTE tvoří tři nové technologické standardy:

-         HEVC (HighEfficiency Video Coding) – nový standard komprese videa slibující o polovinu nižší šířku pásma k přenosu videoobsahu ve srovnání se současným nejpoužívanějším standardem MPEG-4 AVC

 

-         MPEG DASH (DynamicAdaptiveStreamingpomocí protokolu HTTP/DASH) – zjednodušuje a standardizuje flexibilní přenosy videa do zařízení spotřebitelů, čímž zvyšuje kvalitu a efektivitu služeb a přináší možné nové zdroje příjmů

 

-         eMBMS (Evolved Multimedia Broadcast Multicast Service) – standard 3GPP umožňující mobilním sítím dynamicky nabízet služby hromadného a paralelního vysílání (tzv. multicast) z oblíbených akcí v podmínkách velkého počtu příjemců, čímž sníží náklady na poskytování služeb prostřednictvím radiových sítí a na zpětné přenosy

V souvislosti s přenosy videosignálu pomocí LTE technologie, firma Verizon Wirelesskomerčně představí videovysílání v síti LTE ze zábavních a sportovních akcí v roce 2014.Stejně tak přední mobilní operátor Telstra spustí zkušební provoz ve své komerční síti již v roce 2013.

 

„S rostoucí schopností mobilních terminálů (které mají čím dáldokonalejší displeje) zpracovat video ve vysokém rozlišení,poroste nutnost implementovat broadcasting do LTE sítí. Tato nutnost bude výrazně větší, než tomu bylo v době nástupu 3G, kdy se ještě implementovatbroadcasting víceméně nevyplatilo.Broadcasting se bude pravděpodobně týkat hlavně důležitých sportovních přenosů, významných událostí, reality show atd.,“ řekl Jiří Rynt, senior technology manager.

 

Více informací naleznetezde.

 

Firmy Orange, Ericsson a Qualcomm úspěšně předvedly v praxi první technologii k doplňkovému stahování obsahu využívající frekvence pásma L (1452 – 1492 MHz)

Firmy Orange, Ericsson a Qualcomm Incorporated (prostřednictvím své dceřiné, 100% vlastněné firmy Qualcomm Technologies, Inc.) úspěšně využily frekvence pásma L a předvedly použití doplňkové technologie ke stahování obsahu v mobilní síti. Tím potvrdily potenciál tohoto přístupu ke zvýšení kapacity mobilních vysokorychlostních přenosů a zlepšily zákaznickou zkušenost.Přenos byl předveden v síti Orange ve francouzském Toulouse dne 21. 2. 2013.Výkon a výhody této technologie byly prezentovány na stánku Ericssonu během Světového mobilního kongresu v Barceloně.

Více informací naleznetezde.

 

Firmy Ericsson a SAP oznámily novou kombinaci cloudových řešení pro vzájemnou komunikaci mezi zařízeními, která firmám zvýší efektivitu

V souladu s vizí „50 billionconnections“ a ve snaze uspokojit rostoucí poptávku po technologii ke vzájemné komunikaci mezi zařízeními (Machine-To-Machine; M2M) firmy Ericsson a SAP AG podepsaly smlouvu o společném marketingu a prodeji cloud řešení a služeb typu M2M, která budou nabízena firmám prostřednictvím mobilních operátorů působících v různých částech světa. Řešení budou založena na nabídce „software jako služba“ (tzv. SaaS) od firmy Ericsson a nabídce řešení typu M2M od firmy SAP.Dochází tím ke spojení mobilních operátorů využívajících systémy Device Connection Platform a ServiceEnablementPlatformfirmyEricssons obchodními řešeními SAP pro firmy, která využívají platformu SAP HANA®.To umožní firmám nacházet lepší a inovativnější způsoby, jak rychleji reagovat napotřeby zákazníků. Společný tržní model kombinuje know-how firem SAP a Ericsson a mobilních operátorů, umožňuje firmám účinně propojovat své firemní zdroje napříč pobočkami nacházejícími se v různých zemích,plně je integrovat do stávajících obchodních procesů a podpořit mobilní komunikaci a komunikaci v reálném čase.

„Z toho plyne, že firma požadující kompletní koncové logistické řešení, zahrnující připojení, aplikace a cloudové služby typu M2M, může od mobilního operátora získat ucelené řešení těžící ze spolupráce firem SAP a Ericsson,“ komentoval Jiří Rynt.

Více informací naleznetezde.

 

Ericsson definuje vývoj cloudových řešení

Jelikož se mobilita stává součástí digitálního životního stylu většiny lidí, v další fázi se mobilní síť stane prostředkem vývoje cloudových řešení. S rostoucím důrazem na kvalitu zákaznické zkušenosti ze strany uživatelů smartphonů a snahou mobilních operátorů nacházet nové zdroje příjmů se současné mobilní sítě a cloud musí vyvíjet ruku v ruce.Cloudové služby je nutné distribuovat uživatelům a sítě, včetně výpočetních a úložných funkcí, musí koncovým uživatelům nabízet pružnost.Tuto kombinaci požadavků poskytne nový soubor funkcí, které zatím neexistují.Představený cloudový systém od Ericssonu tvoří ucelené řešení k plošné distribuci a řízení funkcí cloudu napříč mobilní sítí, které přinese nové příležitosti nabízet služby vyšší úrovně.Systém vychází z předních koncepcí Network-enabled Cloud a Service Provider SDN využívaných v telekomunikačním odvětví.Součástí systému je otevřená distribuovaná platforma Cloud Execution Environment od Ericssonu, která je založena na technologiích OpenStack a KVM (Kernel-based Virtual Machine), a řešení Ericsson Cloud Manager k řízení koncových služeb. Řešení využívá technologie Ericsson Blade System (EBS) a Ericsson Smart Services Router (SSR).Jedná se o systematicky zavedené flexibilní koncové funkce napříč mobilní sítí, tvořené výpočetními a úložnými zdroji, které umožňují poskytovat nové služby a obchodní modely.

Více informací naleznetezde.

Poznámky pro redaktory:

Broadcastroom: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě.

Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od firmy Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než dvěma miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliard švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com

 

Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

 

 

 

PRAM Consulting s.r.o.

Maria Pošteková
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail:maria.postekova@pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU