800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Firma Keyence pomáhá společnosti BIC omezit zmetkovitost.

08/10/2013

keyence_300

 

 

Systémy strojového vidění řady XG Series od společnosti Keyence pomáhají zajistit řešení úloh při složitém procesu kontroly kvality v průběhu výroby jednorázových holicích strojků.


Společnost BIC působí už více než šedesát let celkem ve 160 zemích světa na všech kontinentech. Jde o jednu z nejznámějších značek na světě – kuličková pera BIC® Cristal patří k celosvětově nejprodávanějším a společnost je předním výrobcem kancelářských potřeb v Evropě, Latinské Americe a v Africe. Celosvětově je proslulá také jako výrobce kapesních zapalovačů. V roce 1975 firma přišla jako první na světě s jednobřitovými holicími strojky na jedno použití. V současné době se prudce rozvíjí výroba trojbřitých a čtyřbřitých jednorázových holicích strojků BIC, takže společnost je ve výrobě jednorázových holicích strojků druhá na světě. V roce 2012 vykázala společnost BIC čistý obrat 2,482 miliónu eur, přičemž 20 % tvořila právě výroba holicích strojků.


Holicí strojky BIC® se vyrábějí ve třech výrobních závodech: v severní Francii (Verberie), v Řecku (Atény) a v Brazílii (Manaus). V Závodě ve Verberie byl na lince montáže holicích strojků BIC® Comfort Twin instalován systém strojového vidění XG Series.


Kvalitu kontrolujeme na několika místech. Zjišťujeme, zda strojkům něco nechybí nebo zda nejsou poškozené: kontrolujeme úchytky, tj. malé plastové díly, které drží čepelky na jejich místech, kontrolujeme, zda lubrikační proužek není poškozený nebo nesprávně nalepený a nakonec kontrolujeme čelní rámeček, tj. díl, který při holení klouže po kůži,“ říká Jean-Philippe Pollet, vedoucí projektu montáží strojků BIC® Comfort Twin/Classic.


Holicí strojky mají lesklé, lubrikované čepele ukryté za drážkovaným čelním rámečkem. Proto je jejich kontrola velmi nesnadná,“ dodává Pollet. „Systém, který jsme používali před tím, často vyřadil i dobré strojky, a proto jsme museli vyřazené výrobky znovu ručně přetřídit. Potřebovali jsme tedy systém strojového vidění, který by nám pomohl tento problém překonat, postaral se o různé kontrolní úlohy při výrobě holicích strojků a umožnil nám dosáhnout velké produktivity.“

Po instalaci systému strojového vidění od firmy Keyence došlo ke zlepšení spolehlivosti detekce neshodných výrobků ze tří důvodů. Za prvé, miniaturní kamery, které systém používá, uvolnily místo pro velké a výkonné osvětlovače Keyence. Za druhé, systém umožňuje i při velkém rozlišení dosáhnout velké rychlosti kontroly. Miniaturní 2Mpx barevná kamera Keyence je nejmenší na světě a umožňuje přenést data ze všech dvou miliónů obrazových bodů za 59 ms. A za třetí, detekce je stabilní díky integrovaným optimalizačním algoritmům (obrazové filtry).


Systém má množství obrazových filtrů pro zpracování obrazu v reálném čase, včetně filtru pro korekci stínů, který odstraňuje stíny i odlesky na cílovém předmětu. Na rozdíl od běžných systémů strojového vidění, které uplatňují na všechny snímané obrazy tutéž korekci, filtr pro korekci stínů v systému XG Series má dynamickou adaptaci na změny snímaného obrazu v reálném čase.


Algoritmy a softwarové nástroje značně ovlivnily naše rozhodnutí pro Keyence, stejně jako kompaktní tvar kamery, protože v místě instalace na výrobní lince je nedostatek místa. A v neposlední řadě jsme ocenili také snadnost nastavení a přizpůsobení. To je pro nás velmi důležité. Dokážeme rychle navrhnout intuitivní uživatelské rozhraní, které umožňuje našim operátorům vlastními silami přizpůsobit limitní hodnoty kontrolních úloh a další parametry nastavení kontroly,“ vysvětluje Pollet.


Pro systém strojového vidění XG Series od firmy Keyence je k dispozici jako volitelné příslušenství programovací prostředí pro PC s názvem VisionEditor, které je intuitivní, jednoduché a plně přizpůsobitelné požadavkům zákazníka. Programuje se pomocí vývojových diagramů, do nichž uživatelé jednoduše, metodou drag and drop, umísťují předem definované bloky. K dispozici je široká škála algoritmů a obrazových filtrů.


Systém strojového vidění od firmy Keyence v sobě kombinuje kvalitu a stabilitu detekce. Umožnil nám dosáhnout šestinásobného snížení podílu vyřazených holicích strojků a eliminovat ruční dotřídění. Jak si můžete představit, finanční přínosy jsou značné. Kamery navíc, ačkoliv jsou miniaturní, snímají barevný obraz. Můžeme tedy kontrolovat i odstín lubrikačního proužku, což starší systém neumožňoval. A nakonec, naučit se pracovat se systémem je velmi snadné, ačkoliv známe jen naprosté základy metod strojového vidění,“ shrnuje Pollet.


Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU