800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Obrobení
Palety EURO,EPAL
Gitterboxy
Plastové palety
Trubka ocelová
5 nejnovějších nabídek
BMW boxy
Bedny Mars
Svářečské kukly a svářečky - A K C E
Pryžové podložky, pásky a terče vyrovnávají nerovnosti při stavbě venkovní terasy
Sportovní povrchy - venkovní i vnitřní podlahy Praha - zajistíme Vám profesionální pokládku

Globální trh s plastovými měkkými obaly

01/02/2013

Visiongain ve zprávě „The Flexible (Converted) Plastic Packaging Market 2012–2022“ tvrdí, že globální trh s (hotovými) plastovými měkkými obaly dosáhne letos hodnoty 137 mld. USD. V další dekádě dosáhne rekordně silného růstu, s významným příspěvkem od rozvíjejících se trhů, a to částečně díky rostoucím disponibilním příjmům obyvatelstva v důsledku silnějšího ekonomického růstu.

Měkké obaly jsou také levné a budou pronikat rovněž do venkovských oblastí rozvíjejících se trhů. Díky nízkým výrobním nákladům bude sílit konkurence: Nadnárodní firmy přesunou svoje strategie z rozvinutých trhů na rozvíjející se, kdežto rozvinuté trhy se budou vyznačovat konsolidací, která má bohužel škodlivý vliv na poptávku po těchto obalech. Autor zprávy: „Spotřebitelé vyžadují od kupovaných výrobků pohodlí a to univerzálnost měkkých obalů nabízí. Na druhé straně se v rozvinutých státech projeví úpadek poptávky pod devastujícím vlivem recese, když spotřebitelé mají nižší disponibilní příjmy. Celková poptávka po obalech bude pravděpodobně upadat, i když u měkkých obalů nikoli tak výrazně jako u jiných materiálů, např. u skla, protože jsou chápány jako výhodnější z hlediska nákladů.“


172 stran zprávy (cena 1549 liber) obsahuje 163 tabulek a grafů, předpověď na r. 2012–2022, analýzu a předpověď pro šest segmentů (potraviny, nápoje, zdravotní péče, osobní hygiena, ostatní spotřební zboží a ostatní průmyslové zboží), 20 hlavních států a profily 20 hlavních firem.

 

 

www.packaging-cz.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU