800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
TDS - Revitalizace ZŠ
Dodávka dopravního značení
Svařovací robotická buňka
Výměna střešních oken
Mytí oken
5 nejnovějších nabídek
Výroba forem
Opracování plastů
Vstřikování termoplastů
Plastové drtě a regranuláty PP,HDPE,LDPE,PC,ABS,PS,PSH
Skartace papírových dokumentů

Hans Vestberg: v roce 2013 počet uživatelů sítí LTE překročí 100 milionů

27/03/2013

  • ericsson_103Nová řešení pro Network Society (dále zasíťovaná společnost) se zaměřují na prvotřídní kvalitu a výkon sítě, lepší zkušenost pro koncové zákazníky a špičkový provoz.

 

  • Hans Vestberg předpovídá rostoucí počet uživatelů v sítích LTE; podíl smartphonů dodaných na trh přesáhne 50 %; počet uživatelů mobilního internetu překročí počty uživatelů pevného připojení.

 

  • Ohlášená spolupráce s firmou SAP přinese na trh firemní mobilní komunikace cloudová řešení pro vzájemnou komunikaci mezi zařízeními (M2M).

Hans Vestberg, prezident a generální ředitel Ericssonu prohlásil: „Naším úkolem je provést telekomunikační odvětví technologickou a obchodní transformací. Naše cesta vedla od zákazníků pevných telekomunikačních sítí k mobilním sítím, poté k poskytování služeb a nyní se rozšiřuje o transformaci procesů v různých jiných odvětvích.“  

„Do konce roku 2013 budou smartphony tvořit více než 50 % telefonů dodaných na trh, o což se postarají cenově dostupnější modely,“ předpovídá Hans Vestberg a podotýká, že uživatelé ocení možnost mít aplikace a data jednoduše dostupné ve více různých zařízeních. Vzájemná komunikace mezi zařízeními, lidmi a obsahem mění způsob chování lidí a způsob, jakým poskytovatelé služeb podnikají. Hans Vestberg předpovídá, že se v telekomunikačním odvětví objeví více cenových modelů – víceúrovňové služby, sdílené služby a balíčky služeb a dojde k další expanzi do oblasti digitálních služeb za účelem hledání nových zdrojů příjmů.

„Jelikož nosíme internet v kapse, náš virtuální a skutečný svět se přibližují. Online komunikace obohacuje náš život, práci a zábavu a boří časové a prostorové překážky. Do konce roku 2013 počet uživatelů mobilního internetu překročí počet uživatelů pevného připojení,“ pokračuje prezident Ericssonu a přidává další předpověď: rok 2013 bude rokem, kdy počet uživatelů sítí LTE překročí 100 milionů.

Díky své vysoké rychlosti a kapacitě umožní síť LTE dodávat obsah vysoké kvality, zejména video, bez nutnosti použít vyrovnávací paměť. Spuštění vysílání v síti LTE představuje novou nabídku Ericssonu určenou mobilním operátorům a jejich mediálním partnerům, jak efektivním poskytováním prémiových služeb s garantovanou kvalitou prostřednictvím sítí LTE využít nových zdrojů příjmů. Hans Vestberg během tiskové konference na Světovém mobilním kongresu 2013 oznámil, že firmy Verizon Wireless a Telstra si již zmíněné řešení objednaly.

Do konce 4. čtvrtletí roku 2012 dodal Ericsson více než 60 komerčních sítí LTE, které jsou provozovány na všech světadílech. Přibližně 50 % všech přenosů pomocí smartphonů v sítích LTE probíhá v sítích od Ericssonu.

Dalším důkazem vůdčího postavení Ericssonu v oblasti sítí LTE je spolupráce s firmou Telefónica na ukázkách fungování několika složitých technologií a funkcí na kongresu v Barceloně, například přepojení ze sítě 4G do sítě Wi-Fi, hlasové přenosy v síti LTE (VoLTE) a integrace systémů napříč různými výrobci a technologickými standardy. „Tato skutečnost dokládá naše závazky vůči zákazníkům – firma Telefónica je jedním z největších telekomunikačních operátorů na světě a svou strategií se snaží uspokojit rostoucí požadavky svých zákazníků,“ konstatuje Hans Vestberg a dodává:

 „Díky každodenním činnostem, kterými nás zákazníci z různých částí světa pověřují, pokračujeme ve zlepšování našich společných nabídek. Veškerá naše pozornost se soustřeďuje na poskytování optimálních technologií, služeb a řešení zákazníkům, abychom mohli společně utvářet propojenou společnost.“

 

Poznámky pro redaktory:

Fotografie Hanse Vestberga: http://www.ericsson.com/res/thecompany/images/press/photos/management/2012/hans_vestberg_3.jpg

Hans Vestberg na MWC 2013: http://www.ericsson.com/news/130304-hans-vestberg-mwc-wrap-up_244129229_c?tagsFilter=MWC2013

Broadcast room: www.ericsson.com/broadcast_room

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě.

Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů.

Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2011 činily tržby naší společnosti 226,9 miliard švédských korun (35 miliard amerických dolarů). Ericsson je zapsán na stockholmské burze NASDAQ OMX a newyorské burze NASDAQ.

www.ericsson.com 
www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/technologyforgood
www.youtube.com/ericssonpress

 

PRO VÍCE INFORMACÍ PROSÍM KONTAKTUJTE:

Ericsson Corporate Public & Media Relations
Phone: +46 10 719 69 92
E-mail: media.relations@ericsson.com

 

Ericsson Investor Relations
Telefon: +46 10 719 00 00
E-post: investor.relations@ericsson.com

 

PRAM Consulting s.r.o.

Maria Pošteková
Tel.: +420 222 351 497
Mobil: + 420 603 517 272

e-mail: maria.postekova@pram.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU