800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Orientační sloupky a čichačky
Osazení svodidel
Dodávka vertikálního obráběcího centra
Oprava místní komunikace
Oprava chodníku v ulici
5 nejnovějších nabídek
Profily z kompozitu WPC
Zatravňovací plastový systém
Výměna dopravního značení
Soustruhy - polo/automatické A 40 C
Jednoúčelové obráběcí stroje

JAR spouští program výstavby nových jaderných elektráren

13/06/2013

 

Jihoafrická vláda potvrdila svůj plán výstavby nových jaderných elektráren obsažený v tzv. Integrovaném plánu zdrojů na léta 2010-2030 a zvýšit tak množství jaderných zdrojů elektrické energie na 9,6 GW do roku 2030.

Na konferenci Nuclear Africa 2013 v Midrandu jasně zazněla myšlenka, že JAR nemůže dosáhnout svých sociálních a ekonomických cílů bez dalšího rozvoje zdrojů energie. Potřeba promyšleného přístupu k výrobě energie je čím dál tím více důležitější pro rozvoj země, jejíž ekonomika byla po více než jedno století zaměřena na těžbu minerálů, což představuje ještě dnes více než polovinu exportu JAR.

Výroba elektrické energie byla proto postavena na zpracování uhlí, ale země se tak stala jedním z největších emitentů skleníkových plynů. Navíc jsou elektrárny rozmístěny v severovýchodní části země, kde jsou koncentrovány uhelné doly, a přenos elektrické energie do ostatních částí rozlehlé země je komplikovaný. Potřeba výroby elektrické energie i v ostatních částech země tak posiluje myšlenku výstavby nejen jaderných elektráren, ale i ostatních zdrojů obnovitelné energie v těchto lokalitách.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Johannesburgu.

 

 


www.enviweb.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU