800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Úspory energie
Obalový materiál
Nákup horizontálního CNC obráběcího centra
Systém vzdělávání zaměstnanců
Výkon asistenta správce stavby, stavebního dozoru a koordinátora BOZP
5 nejnovějších nabídek
Profily
Souprava se smršťovacími trubkami ZDM-1
Souprava se smršťovacími trubkami ZDM-2
Prodej a pokládka podlah všeho druhu Praha Hostivice
Protipádová pryžová dlažba pro dětská hřiště zamezí zbytečným úrazům

Kalibrátory tlaku

12/09/2016

 

S růstem cen energií a snahou o vyšší kvalitu výrobků se stále častěji řeší problematika přesného měření těch veličin, které vystupují v regulaci procesů při výrobě. Snímače obecně nejsou stálé a při jejich používání dochází k postupnému posouvání jejich charakteristik. To ve výsledku znamená, že snímač na svém výstupu udává hodnotu, která neodpovídá reálné hodnotě. Pokud takový snímač reguluje nějakou technologii, dojde posunu nastavení procesu….

Nejčastěji se při výrobě měří teplota a tlak. Pro kontrolu a kalibraci snímačů můžete obecně využít buď služby nějaké metrologické laboratoře, nebo pokud máte vlastní kalibrační techniku, můžete si tyto činnosti zajistit sami.

Pokud máte jen pár snímačů a máte čas je poslat na kalibraci do nějaké kalibrační laboratoře, tak je to jistě nejvhodnější a nejlevnější volba. Pokud ale máte větší počet snímačů, potom je tento způsob nevhodný. Můžete si sice objednat službu metrologické laboratoře s tím, že vám kalibraci provedou přímo na místě, ale musíte stejně dočasně pozastavit provoz, vyčlenit lidi, kteří se budou věnovat montáži a demontáži snímačů a ještě si na to musíte většinou vyhradit zvláštní čas. Pokud máte vlastní kalibrační přístroje, můžete se kontroly a kalibrace snímačů a měřidel provádět sami a průběžně kdykoliv se to hodí vám.

Pro kalibraci tlaku vám můžeme nabídnout kalibrační techniku výrobce Additel Corp.

Jedná se o plně automatické kalibrátory, které obsahují jako zdroj tlaku, tak měřící modul a umí vykonat kompletní test včetně vyhodnocení. Dále jsou to multifunkční kalibrátory, které umí měřit a simulovat různé elektrické signály, jedno funkční kalibrátory a digitální manometry, tlakové pumpy.

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní?
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU