800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Kvalitní potisk - větší a pravidelné odběry
Gitterboxy,Mars bedny,KLT přepravky,KTP boxy
Katr
Stavební stroj
Bagr
5 nejnovějších nabídek
Půjčujeme dodávky
Drť PP
Sedák rovný (Podlepený) 510x420x60
Vlastní konstrukce licích zařízení
PS Edistir SR 550 natur

Kennametal rozšiřuje možnosti excelentního obrábění kovů

26/09/2014

kennametal_300

 

Oddanost sloganu „nekonvenční myšlení je lepší myšlení“ vede k více možnostem, jak úspěšně obrábět kovy

 

Vysoce výkonné frézovací hlavy 7793 a s výměnnými břitovými destičkami určené pro velký úběr materiálu jsou jedním z pozoruhodných řešení Stellram, které jsou
nyní dostupné u firmy Kennametal.


V minulém roce dokončila společnost Kennametal akvizici výroby wolframových materiálů od firmy Allegheny Technologies Inc., včetně kompletní řady obráběcích nástrojů Stellram™ (dříve ATI Stellram). Nyní je celý sortiment produktů Stellram – včetně nástrojů speciálně určených pro obrábění dílů určených pro energetiku, letecký průmysl, výrobu dopravních prostředků a další důležité obory – součástí nabídky firmy Kennametal.  kov_273


Skupina produktů Stellram™, podle sloganu „nekonvenční myšlení je lepší myšlení“, zahrnuje takové nástroje pro vysoce produktivní frézování, jako jsou frézovací hlavy 7792 a 7793 pro velké úběry nebo frézy s dlouhým ostřím a s výměnnými destičkami 5230 Chevron, společně s karbidovými břitovými destičkami X-Grade™. Pro obrábění vysoce pevných materiálů, jako jsou titan a jeho slitiny s malou hmotností a velkou pevností, zvláště přitažlivých pro letecký průmysl, jsou tyto speciální frézy a výměnné břitové destičky tou první volbou.


Frézy pro frézování vysokými posuvy.
Frézovací hlavy Stellram 7792 a 7793 přenášejí řeznou sílu axiálně do osy do vřetene, a tím zmenšují opotřebení jeho ložisek a zvyšují stabilitu obrábění. Tyto frézy jsou přínosem pro moderní i starší stroje. Tyto čelní frézy Stellram pracují s malou hloubkou řezu a velkým posuvem. Úběr materiálu je tak až pětkrát větší než u konvenčních fréz. Kromě čelního frézování velkým posuvem mohou být frézy 7792 použity i pro frézování kapes, drážek a frézování zapichováním.


Výměnné břitové destičky Stellram jsou vyrobené patentovanou technologií X-Grade®. Klíčovou součástí těchto destiček je ruthenium v kombinaci s kobaltem jako pojivem. Díky tomu mají destičky vynikající odolnost proti tepelnému praskání a šíření trhlin. Tak lze dosáhnout až třikrát většího úběru materiálu než u konvenčních fréz při současném prodloužení životnosti nástroje. Destičky X-Grade se dodávají v mnoha provedeních pro nejrůznější použití.

Destičky X-Grade dosahují velkých úběrů nejen u běžných materiálů, ale i u titanu a obtížně obrobitelných slitin, např. s vysokým obsahem niklu, kobaltu nebo titanu, které jsou velmi rozšířené např. v leteckém průmyslu nebo v energetických zařízení.


Frézy s dlouhými břity: 5230 Chevron
Unikátní frézy řady Stelram 5230 s dlouhými břity a s břitovými destičkami uloženými stupňovitě ve spirále výrazně zkracují dobu obrábění u titanu a jiných těžko obrobitelných slitin. Promyšlená konstrukce rozložení břitových destiček zajišťuje, že na vstupu i výstupu je v kontaktu s materiálem vždy jeden řezný bod. Single-line kontakt znamená, že břitové destičky jsou na fréze rozloženy tak, že žádné dvě břitové destičky nejsou v řezu ve stejné axiální rovině frézy. To společně zaručuje optimální harmonickou stabilitu, snižuje spotřebu výkonu a prodlužuje životnost nástroje.


Kromě toho, výstupy chladiva na těle frézy mohou být regulovány, aby se tak nastavil správný tlak a průtok. Každá destička má vlastní trysku chladiva pro optimální chlazení a odvod třísek. Kompletní přehled o vysoce výkonných nástrojích Stellram od firmy Kennametal je k dispozici v on-line katalozích, dostupných na  ttp://www.kennametal.com/. Kennametal Inc., technologický leader ve strojírenství, již vice než 75. let, přináší produktivitu zákazníkům hledajícím špičkový výkon v náročném prostředí. Společnost poskytuje inovativní produkty odolné proti opotřebení, aplikační inženýring a služby s podporou pokročilých materiálových věd, které slouží zákazníkům v 60 zemích napříč různorodými odvětvími od leteckého průmyslu, zemních prací, energetiky, průmyslové výroby, dopravy a infrastruktury. S
přibližně 14.000 zaměstnanci a prodejem za téměř 3 miliardy dolarů společnost realizuje polovinu ze svého příjmu mimo severní Ameriku a celkově 40 % z inovací představila v uplynulých pěti letech. Uznávaný jako jedna z „World’s Most Ethical Companies“ (Ethisphere), „Outstanding Corporate Innovator“ (Product Development Management Association) a „America's Safest Companies“ (EHS Today) se zaměřením na 100% bezpečnost, Kennametal a jeho nadace investuje do technického vzdělávání, průmyslových technologií a materiálových věd pro naplnění slibu pokroku a ekonomické prosperity pro všechen lid. Pro více informací navštivte firemní webové stránky www.kennametal.com.

Říčany - Jažlovice
Zděbradská 56
251 01 Říčany - Jažlovice
Czeh Republic
Jan FENZ
Telefon: 0 800 900 840
Fax: 0 800 900 225
jan.fenz@kennametal.com
Kennametal Inc.
1600 Technology Way
PO Box 231
Latrobe, PA 15650-0231
USA
Carsten GROMOLL
Telefon: +1 724 539 8033
carsten.gromoll@kennametal.com
Powered by

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU