800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Samolepící štítky potištěné a odvíječe
Fasáda
Stavební úpravy a přístavba ZŠ
Zateplení obecního úřadu a kulturního domu
Skříň
5 nejnovějších nabídek
Upevňování
LOCTITE SF 7900 CERAMIC SHIELD
LOCTITE PC 7350 pro opravy dopravníkových pásů
GTB
Stavební rozvaděč

Keyence uvádí vysoce přesný a rychlý mikrometr s inovovaným optickým systémem a vzorkovací frekvencí 16 000 Hz

12/07/2013

 

logo_293

Toto inovované zařízení přinese ve srovnání s předchozí generací mikrometrů řady LS-7000 Series, které jsou úspěšnou součástí sortimentu firmy Keyence, ještě lepší přesnost, stabilitu, rychlost a snadnost použití.

 

laser_315

Žádné pohyblivé části
Běžné mikrometry používají metodu laserového skenování, které vyžaduje pohyblivé části, jež omezují rychlost měření i jeho přesnost. Snímače řady LS-9000 Series mají měřicí systém, který se skládá ze tří senzorů CMOS a zdroje světla se zeleným LED. Skutečnost, že tento optický měřicí systém nemá žádné pohyblivé části, přináší delší životnost, větší přesnost a rychlejší měření.


Tři senzory CMOS pro efektivní měření
Efektivita a výkonost měření je posílena všemi třemi senzory CMOS. První má na starost aktuální měření. Druhý kompenzuje sklon měřeného předmětu s cílem odstranit chyby, které tím vznikají. Sklon měřeného předmětu může být způsoben špatným ustavením nebo velkými vibracemi a představuje opakovanou výzvu u automatizovaných výrobních linek. Třetí senzor detekuje pozici cílů mezi vysílačem a přijímačem. Tato funkce, unikátní na trhu, umožňuje adjustovat ohniskovou rovinu a dosáhnout tak vysoké přesnosti a opakovatelnosti měření (0,1 μm v běžném provedení a 0,03 μm v provedení se zvýšenou opakovatelností).


Vysoce intenzivní zelená LED
Zdroj světla se zelenou LED má dvě základní výhody: jeho životnost je mnohem delší než životnost konvenčních zdrojů světla s LED a emituje kolimovaný paprsek vysoce intenzivního světla v úzkém frekvenčním pásmu. Vysoká intenzita zeleného LED-laseru umožňuje vyhnout se degradaci laserového paprsku, jež je typická pro konvenční systémy. Při vytváření paprsku navíc nejsou třeba žádné pohyblivé části. To odstraňuje problémy s opotřebením motorů a mechanických částí soustavy zrcadel: není třeba je vyměňovat ani pravidelně kalibrovat.
Servisní zásah je proto třeba až po dlouhé době provozu.


Vzorkovací frekvence 16 000 Hz
Vzorkovací frekvence mikrometrů LS-9000 Series je 16 000 Hz. To je mnohem více než vzorkovací frekvence předchozích typů mikrometrů, jež byla 2 400 Hz, ale také mnohem více než vzorkovací frekvence nejmodernějších konkurenčních produktů, dosahující 3 600 Hz. Elektronické obvody zpracovávající signál senzorů CMOS jsou integrovány do jednoho čipu a dramaticky zvyšují poměr signálu k šumu, čímž umožňují dosáhnout velké rychlosti vzorkování. Například měřený předmět, který se pohybuje rychlostí 1 000 m/min, může být měřen v rovinách vzdálených od sebe přibližně 1 μm.


Měření drátků malého průměru
Mikrometry LS-9000 Series s nepřekonatelnými možnostmi elektronického zpracování signálu umožňují měřit kabely, dráty a optická vlákna o průměru až 10 μm, zatímco předchozí verze umožňovala měřit až od průměru 40 μm. V závislosti na provedení mikrometru LS-9000 Series je rozsah měření 0,04 mm až 6 mm s opakovatelností 0,03 μm, nebo 0,3 mm až 30 mm s opakovatelností 0,1 μm. Při rozsahu měření do 6 mm je přesnost ±0,5 μm a při rozsahu měření 30 mm je to ±2 μm.


Odolná konstrukce
Kromě výborných měřicích vlastností a opakovatelnosti se mikrometry LS-9000 Series vyznačují také svou schopností stabilního měření v nepříznivých podmínkách. Krytí
přístroje je IP67. Kryt mikrometru je vybaven přetlakovým profukováním, které eliminuje možnost kontaminace, takže měření není ovlivňováno vodou, prachem ani olejovou mlhou. Odlitek krytu působí jako mechanická izolace vnitřní optické soustavy a eliminuje vliv změn teploty na měření.

Software pro snadné nastavení
V neposlední řadě je třeba zmínit, že se mikrometry LS-9000 dodávají se softwarem od firmy Keyence, který po instalaci na PC umožňuje nastavit parametry podle požadavků každé měřicí úlohy. V okně programu je obrázek mikrometru a jeho parametry, které se vybírají myší. Vybrané nastavení se ukládá do paměti. Software má dvanáct nezávislých zobrazovacích nástrojů, které vám umožňují zobrazit právě ta data, která potřebujete. Kapacita záznamu je 400 000 datových bodů a automaticky zaznamenaná data mohou být exportována do souborů tabulkového procesoru Excel.


Keyence Česká Republika
cz.keyence.com

Telefon: +420 222 191-483
Fax: +420 222 191-505
info.czech@keyence.eu
Powered by

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU