800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Pravidelné odběry drtě
Pila
Výstavba chodníku a cyklostezky
Dveře
Oprava střešní krytiny bytového domu
5 nejnovějších nabídek
SADA - komplet těsnění na 1 italský vršek 1/2" - U2/268H
Kolečka Steinco
Přepravní EUROBOX 1200x800x900 5VVL
Papír antikorozní - Role, SVIK š.750, 106g/m2
Paleta lisovaná INKA F10 - 1200x1000x140 - nosnost 900kg

Lindab Construline – stavební systém pro suchou výstavbu nízkoenergetických a pasivních objektů

28/06/2013

Společnost Lindab, známá především svými střešními krytinami a systémem odvodnění Lindab Rainline, má ve svém sortimentu i kompletní systém pro realizaci obytných staveb a nástaveb v nízkoenergetickém, nebo pasivním standardu – Lindab Construline. Jedná se o systém suché výstavby, kde hlavním nosným prvkem stavby je skelet z tenkostěnné pozinkované oceli, doplněný minerální vlnou a sádrovláknitými deskami Fermacell pro dosažení optimálních požadovaných vlastností stavby.Velkou výhodou staveb Lindab Construline je snadné dosažení potřebných tepelně-technických vlastností pro pasivní stavby se zachováním velmi malých tlouštěk stěn.

 

Součinitele prostupu tepla
  Konstrukce Doporučená hodnota U Varianta skladby Lindab
Hodnota U Tloušťka skladby
Nízkoenergetický dům stěna 0,2 W/m2k 0,189 W/m2k 245 mm
střecha 0,15 W/m2k 0,145 W/m2k  
Pasivní dům stěna 0,13 W/m2k 0,138 W/m2k 315 mm
střecha 0,1 W/m2k 0,120 W/m2k  

Výhodou takových na první pohled subtilních konstrukcí s malou tloušťkou je zejména zvýšení užitné plochy oproti klasickému zdivu. Při zachování stejného obestavěného půdorysu a stejných vlastností, lze ušetřit na tloušťce stěny i více než 20 cm! Tzn. že například pro objekt s půdorysnou plochou 80 m2 lze ušetřit až 7 m2, což je plocha celé koupelny.

Montované stavby Lindab Construline dosahují i vynikajících akustických vlastností. Vždyť např. obvodová stěna tl. 315 mm má vzduchovou neprůzvučnost více než 63 dB, což je o 30 % víc než je maximální požadovaná hodnota pro místnosti bytů v rušných oblastech a o 15 % více než je požadavek na mezibytové příčky.

Kombinace lehkého, stabilního ocelového skeletu s izolací a pevnými sádrovláknitými deskami Fermacell má nízkou hmotnost, což významně snižuje náklady na dopravu stavebních materiálů a přesuny hmot při výstavbě. Vždyť standardně se hmotnosti skladeb LindabConstruline pohybují mezi 50 až 80 kg/m2, což je ve srovnání se zděnými konstrukcemi zhruba 6× až 10× míň. To pak umožňuje návrh jednodušších a levnějších základů nebo provést nástavbu a přístavbu tam, kde to klasickou stavební technologií možné není.

Výhodou oproti dřevostavbám je zejména možnost větších rozponů konstrukcí, nižší hmotnost. Ocel skeletu je odolná proti vlhkosti, není napadána houbami, škůdci, plísní ani hnilobou. Nepříznivé klimatické podmínky, které mohou konstrukce během výstavby potkat, nemají vliv na její původní tvar a pevnost. Stavby jsou v čase stálé a nepodléhají v čase žádným změnám. Testy pocházející z Velké Británie také ukázaly bezproblémové dosažení životnosti konstrukcí přes sto let.

Systém Lindab Construline je vhodný k výstavbě kompletních rodinných domů, objektů sociální a občanské vybavenosti, průmyslové výstavby, administrativních staveb. Vhodný je i pro nástavby na stávající zděné, ocelové a ŽB objekty. Rodinný dům lze technologií Lindab Construline realizovat v řádu několika týdnů.

Více informací lze získat dotazem ve společnosti Lindab www.lindab.cz.

 

 

dum_122   dum1_122   dum2_122

 

 

www.konstrukce.cz

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU