800 400 464
banner
5 nejnovějších poptávek
Přeprava D/Schwabach - CZ/Jičín
Gitterboxy
Výroba garážových vrat - poptávám prkna
Palety
Přeprava zboží
5 nejnovějších nabídek
Výkup rozbitých přepravek výměnou za nové bedny
Plastové odpady - výkup
Výrobní program
Historie firmy
WOODPROTECTOR

Lineární technologie HIWIN – hybná síla nejmodernějších strojů

29/07/2014

hiwin_399

Mezi zásadní průmyslové trendy poslední doby patří velmi sofistikované technologie 3D tisku nebo laserového obrábění. Taková moderní zařízení vyžadují osazení špičkovými lineárními technologiemi, které zajistí precizní přesnost na setiny milimetru. Není proto divu, že výrobci těchto strojů renomovaných i nových značek stále častěji sahají po lineárních technologiích, jež svými vlastnostmi plně vyhovují nejnáročnějším požadavkům.

 

O tom, že je český průmysl opět na vzestupu svědčí fakt, že podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) průmyslová produkce v České republice v březnu 2014 meziročně reálně vzrostla o 8,7 %. Přibývá také postupně firem, které se rozhodly postavit opravdu velké projekty na inovativních technologiích. Dobrou zprávou například je, že start-up projekt společnosti be3D na sériovou linku o rozloze 1000 m2 získal finanční prostředky z evropského fondu. Díky tomu roste linka, která je primárně určena k výrobě průmyslové 3D tiskárny DeeRed, jež je svými specifikacemi jednou z největších sériově vyráběných tiskáren na světě.

Právě technologie 3D tisku se vyvíjí velmi dynamicky a do budoucna má velký potenciál jak u malých zákazníků, tak u velkých průmyslových gigantů. Na českém trhu jsou 3D tiskárny dostupné od roku 1995. Vzhledem k téměř neomezeným možnostem se 3D tisk stává velkou konkurenční výhodou celé řady firem.

 

Pro výslednou kvalitu 3D tisku však musí výrobce použít prvotřídní komponenty, které nevykazují mechanickou vůli a jsou maximálně přesné pro dodržení požadavků na polohovací mechanismus tiskové hlavy v základní rovině XY. Velmi důležitým faktorem je dostatečná mechanická tuhost supportu, na kterém se tvoří samotný 3D tisk. Kvalita 3D modelu je ovlivněna jemností kroku posunu supportu ve směru osy Z.

Z pohledu technologické náročnosti, praktické využitelnosti a koncové ceny je využití lineárních pohonů pro výrobce 3D tiskáren nejvýhodnější, protože se jejich výkon blíží klasickému 2D tisku. Lineární motory splňují nejvyšší nároky na pohotovost, rychlost a přesnost polohování, ale i na speciální mechanismus tiskové hlavy. Lineární řešení HIWIN připravená na míru zákazníkům šetří náklady na energii i na údržbu a zajišťují mnohem vyšší produktivitu.

 

Mezi současné nejprogresivnější průmyslové oblasti patří také technologie laserového řezání. Nejmladší generace laserových řezacích strojů znamenají posun v konstrukčních možnostech nejenom velkých, ale i středních a malých firem. Osazení laserových řezacích strojů pohybovým zařízením založeným na komponentech HIWIN umožňuje trvalý plný provoz s minimální údržbou. Cílem je zdokonalování řezacího procesu, plné využití řízení pohybu a rovněž zlepšení kvality zpracování. K nesporným výhodám laserového dělení patří například u plechů tvarová volnost při návrhu dílců.

Při použití lineárních motorů dosahují laserové řezací stroje vyšší dynamiky a přesnosti, než při klasickém řešení ozubenými hřebeny. Současně odpadá opotřebení počtu mechanických částí a tím se eliminuje počet potenciálních servisních zásahů. Díky tomu je dosaženo výrazného zvýšení produktivity stroje.

 

 

 

O společnosti Hiwin

HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a Winner - volně přeloženo jako vítěz v Hi-Tech technologiích), je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je od roku 2002 i česká společnost HIWIN s.r.o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. Česká firma HIWIN s.r.o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku a Slovensko. Lineární vedení, válcované, okružované a broušené kuličkové šrouby včetně opracování konců pro uložení, pojistné matice, kuličková pouzdra, lineární sety, kalené broušené vodící tyče (tvrdochromované a nerezové), polohovací systémy, lineární motory, KK moduly, lineární aktuátory, odměřovací systémy včetně technické podpory a návrhu/projektování standardně nabízíme pro naše zákazníky na individuální bázi. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Taiwanu, Japonsku, USA, Německu i v ČR jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení.

 

Kontakty

 

HIWIN s.r.o.     

Kontakt pro média

Medkova 888/11

Guideline s.r.o.

627 00 Brno, Česká Republika

Michal Večeřa – Public Relations Manager

Tel.: +420 548 528 238

Tel.: +420 734 480 858

Fax.: +420 548 220 223

Email: michal.vecera@guideline.cz

Email: info@hiwin.cz

 

www.hiwin.cz 

 

 

Chcete být informování o poptávkách dříve než ostatní? Registrovat se k odběru novinek
banner

Proč využívat Industry-EU? Cíle portálu Industry-EU Poptávky a nabídky Industry-EU